iOS12 novinky

Publikoval PR4.6.2018
iOS12 - průběžně aktualizováno


iOS 12


 


4. června 2018 San José, Kalifornie. Apple představil světu novou verzi iOS, poslední vezi mobilního operačního systému, který by měl usnadnit plnění každodenních rutin ještě rychleji a s rychlejší odezvou. A to hlavně na starších zařízeních.


 iPhone 6 Plus - 40% rychleji spuštění aplikací, 50% rychlejší odezva klávesnice, při zátěži 2x rychlejší spuštění aplikací na posledních modelech iPhone, dvojnásobný výkon na starších iOS zařízení, zaměřeno na optimalizaci při spouštění.


 Apple se snaží přiblížit uživatelům AR technologii a ještě více ji implementoval do komunikace, např do nových Memoji a skupinového FaceTime, zpřístupnil tzv. Čas u obrazovky, přehled využití telefonu s možností nastavení třeba limitů pro aplikace, testrikce, omezení apod. díky čemuž můžete zvýšit produktivitu a třeba omezit používání nedůležitých aplikací aj.


 Novinek je samozřejmě celá řada, heslovitě Siri zkratky, hodně změn se odehrálo v aplikaci kamera, Memoji, více osobní forma Animoji, zábavné efekty a už zmiňované skupinové FaceTime volání. 


 Nainstaloval jsem si vývojářskou verzi iOS12 na svůj hlavní iPhoneX, který používám každý den a budu se Vám snažit novinky v postupných aktualizacích přibližovat. Takže "stay tuned" :)


Nová volba automatické aktualizace


Nová volba automatické aktualizace


MeMoji


 Zprvu jsem si říkal, že tohle je fakt taková hloupost, ale opak je pravdou. Je to legrace, ve skupině lidí testujících iOS12 se dočkala neskutečné oblibě. Podle mě to byla snad první věc, kterou jsme všichni udělali. Tvorba vlastního Memoji..


Barva pleti, pihy, styl vlasů, věk, brada, oči, nos a rty, uši, naušnice, kotletky a knír, brýle s barvou skel a obroučků, čepice a na konec jen používat :)


        


MeMoji vytvořen, uložit do galerie a používat třeba jako Avatar nebo namluvit zprávu do iMessage. Animoji zprávu totiž už můžete namluvit až 30 vteřin. A to už opravdu něco stihnete říct.


17. července 2018 - iOS12 beta4


 Jak to už bývá zvykem, každých 14 dní Apple uvolňuje beta verze pro vývojáře a momentálně poslední je 4. verze. Jen pro upřesnění, drtivá většina betaverzí iOS se čísluje od 1. verze a předposlední je 7má, následuje tzv. GM - Gold Master verze. Po té již oficiální uvedení verze iOS pro všechny uživatelé a s tím většinou spojené uvedení nové generace iPhonů, tedy jak Apple říká - poslední a nejlepší iPhone všech dob :)


4.6.2018

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Petr Richter

PR
Počet článků
1

Chcete psát vlastní blog?

Přidejte se
CEE Summit
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia