Bod zlomu nastal

Publikoval Kamil Komenda18.11.2017

Když se podíváte kolem sebe, tak uvidíte mnoho spokojených lidí. U nákupních centrech plná parkoviště aut, plné vozíky zboží a analýzy ukazující růst prodeje přes e-shopy. Nezaměstnanost je na nejnižší úrovni. Firmy se dnes doslova perou o nové zaměstnance, aby dokázaly uspokojit všechny zakázky. Obyvatelstvo si zvyšuje svůj životní komfort. Zadlužují se. Každý ekonom, každý normální manager ví, že se nacházíme v době ekonomické nerovnováhy. V době konjuktury, v době přehřáté ekonomiky.  


Díky zachování vlastní měny si částečně můžeme regulovat českou měnu nastavením záchranných kroků. ČNB začala regulovat trh prvně zavedením přísnějších kritérií pro hypoteční trh, nedávno bylo zavedení vyšší úrokové sazby. Nicméně predikce ČNB je taková, že úrokovou sazbu bude postupně zvyšovat, což se promítne do úrokových sazeb bankovních domů a půjčování peněz bude dražší, než je doposud.


Samotní ekonomové predikují nižší růst ekonomiky, než je v současné době. Dále očekávají větší nezaměstnanost, a to i díky zavádění automatizace a umělé inteligence. Jakákoliv vláda bude vládou, která nebude populární. A to právě z důvodu vyšší nezaměstnanosti, z důvodu snižování ekonomického růstu, díky zdražování půjček a hypoték. Životní úroveň bude klesat.


Jsme na to jako národ připraven? Bude chtít obyvatelstvo tomuto porozumět? Budou to chápat, že nastává zhoršení životního komfortu?


18.11.2017

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Kamil Komenda

Kamil Komenda
Počet článků
11

Chcete psát vlastní blog?

Přidejte se
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.