Ivaně bude za rok padesát

Publikoval Marek Navrátil30.9.2019

 Je rozvedená. Učí na druhém stupni základní školy.


Odpoledne, po škole, prodává v kamenném obchodě. Myslí si, že jako učitelka má peněz dost. Vždyť má prázdniny a každý den je o půl druhé doma. Loni dostala už páté páťáky. Ještě troje a půjde do důchodu. …


Učitelé mají málo peněz! Je slyšet vždycky jednou za čas. Ale když chybí tělocvikář, tak nevolají headhuntera, ale zveřejní inzerát. Nevolají mi, jako nedávno jeden spolužák: “Potřebuju zubaře! Ideálně po škole, a se ženou – taky zubařkou. Klidně jim u nás v Jesenici koupím byt…”


K Ivaně na školu právě nastupují dva noví učitelé. A kdyby chtěla na “své škole” skončit a jít (v jejich padesátitisícovém městě) jinam, tak je to prý “bez šance. Volná místa nejsou.” Povídal jsem si s ní o její práci celý večer. Mobily a děti, nezvladatelné děti, nepozorné děti a také týrané děti. Páťáci jsou teď její “tým.” Loajální tým, s malou fluktuací. Tým, ze kterého nemůže ty “tři malé sígry co dělají bordel” vyhodit.


A za pět let budou mít posledního června i oni v očích slzy. Je manažerka. Má svůj náročný a těžce zvladatelný tým. Její práci pořád někdo kontroluje. Neustále čelí stížnostem. A když večer zavře krám, tak se do své školy zase těší.


30.9.2019

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Marek Navrátil

Marek Navrátil
Počet článků
13

Chcete psát vlastní blog?

Přidejte se
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.