Nejdřív na to tak spěchali

Marek Navrátil5.8.2019

“Nejdřív na to tak spěchali, a pak se ani neozvali. A ten inzerát, ten stejnej inzerát už zase visí na jobsech…“


Cítil jsem z jeho vyprávění vztek a bylo mi jasné, že ho to „celé“ stálo alespoň dva dny dovolené, možná nový oblek a určitě spoustu duševní energie. Věnoval ji své „nové lásce“.


Nejdřív si spolu na LinkedIn psali. Pak zavolali a poslali „náplň práce“. Moc stáli o schůzku. Po prvním interview se už v té nové roli viděl. Pomalu se začal od své staré práce „odmilovávat“. Měl k tomu důvod. Tam mu říkali, jak si cení jeho zkušeností, prestižního vzdělání, a hlavně na TO spěchali.


„Chceme vám dát nabídku do konce června!“ Říkali v květnu. V červnu mu to recruiterka nevzala a napsala, že zavolá později. Podruhé už jí nezavolal. Je srpen. Druhá půlka léta, má po dovolené, a pořád je v té stejné práci.


Práci, od které se už odmiloval a nic ho tam nebaví. A ten stejnej inzerát už zase visí na jobsech. … „Letošní léto nestálo za nic. Vůbec jsem si ho neužil.“ Pravil zhrzený srpnový kandidát a byl rád, že to může někomu říct. Bylo mi jasné, že vezme první nabídku, která mu přijde v září do cesty. Už jen proto, aby byl pryč.


„Co si myslíte, že jste udělal špatně?“ Zeptal jsem se ho.


Nevěděl.


5.8.2019

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Marek Navrátil

Marek Navrátil
Počet článků
13

Chcete psát vlastní blog?

Přidejte se
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.