Pracoval(a) jste skvěle! Ale tu sešívačku nám tu nechte

Publikoval tdrazny27.10.2017
Představte si, že jste právě dostali výpověď v práci. No a jako bonus Vám šéf zaplatí týden u moře, abyste se z toho šoku dostatečně zotavili a načerpali energii do hledání nového zaměstnání. Přijde Vám to jako sci-fi?

Uznávám, že jde o nadsazený příklad. Ale i přes to - seznamte se s Outplacementem. V současné době ekonomického laufu naší země, kdy máme nejnižší nezaměstnanost za dlouhou dobu a HR oddělení si stěžují, že nikde nejsou kvalitní zaměstnanci, přicházejí firmy s nejrůznějšími motivačními faktory, které Vás mají přesvědčit, abyste vzali tu a tu práci. Vy se samozřejmě zajímáte, jak se ve firmě pracuje ostatním, kam Vás tahle nová práce posune a jaké případné benefity společnost nabízí.


A mezi řadu výhod, i když to pro někoho může působit úsměvně, se začíná i v našich luzích a hájích pomalu dostávat i outplacement. Tomáš Drážný Founder & CXO Executivejob.cz Že jste nikdy tento pojem neslyšeli? Nebo možná ano, ale nezažili, a tak pořádně nevíte, co to vlastně je? Jednoduchý výklad říká, že outplacement je proces účinné pomoci lidem v obtížné životní situaci, jakou je ztráta zaměstnání. Jde o pomocnou ruku podanou odcházejícímu zaměstnanci, ale zároveň pomáhá i těm, kteří v organizaci zůstali. Pokud totiž vědí, že je propuštěným poskytnuta podpora při hledání jejich dalšího uplatnění, lépe se se situací vyrovnávají.


Do outplacementu tak můžeme zařadit nejrůznější kurzy, tréninky, vlastního coache či zajištěnou pomoc headhuntera, který Vám pomůže s orientací na trhu a ve výběrových řízeních. Jinak řečeno - pokud se rozhodujete nastoupit do firmy, kde víte, že se určitým způsobem postarají o své zaměstnance i po jejich propuštění, jistě smeknete. Není to sice zaměstnanecký benefit, který řadíte mezi ty nejdůležitější, možná právě i proto, že přichází, když odcházíte, ale velmi jasně hovoří o kultuře společnosti, která Vás nenechá na pospas. Je dobře, že se slovo outplacement začíná postupně v českých firmách skloňovat čím dál častěji.


Třeba se dočkáme i toho, že při loučení se s prací nebudeme muset procházet se správcem majetku evidenční čísla přilepené na sešívačkách. A co vy? Dostali jste někdy při odchodu ze zaměstnání jakoukoliv pomocnou ruku? Co byste ocenili nejvíce?


27.10.2017

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

tdrazny

tdrazny
Počet článků
2

Chcete psát vlastní blog?

Přidejte se
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.