Marketing

6 strategií, jak udržet pozornost na cestě za vašimi sny

Publikoval Redakce9.1.2018

Ačkoliv se cítíte zavaleni povinnostmi a nevíte, co dříve, přesto se můžete naučit být plně soustředěni na život, který opravdu chcete. Závisí na tom totiž váš životní úspěch! Přinášíme vám TOP 6 strategií, díky kterým nesejdete z cesty za životními sny.

6 strategií, jak udržet pozornost na cestě za vašimi sny 1 fotografie ve fotogalerii

1.

Je těžké soustředit se na to, co je důležité, pokud přesně nevíte, co to je! Takže první krok je ujasnit si vaše priority a životní cíle. Zkuste si vytvořit seznam deseti životních hodnot, které jsou pro vás osobně důležité.

2.

Jakmile víte, co od života chcete, rozhodněte se, jak toho dosáhnout. Dejte si sami sobě závazek. Zavázat se k dosažení určitého cíle je nesmírně důležitý motivační faktor, který vás požene kupředu.

3.

Každou neděli si vytvořte plán na následující týden. Tento plán by měl být rozpis dílčích činností, který vám umožní dobře si zorganizovat cestu k vysněným cílům.

Týdenní plán

Při vytváření týdenního plánu zvažte následující kategorie oblastí: finance, kariéra, vztahy, zdraví, osobní rozvoj, odpočinek, prostředí atd.

Týdenní plán vás udrží na správné cestě za tím, co od života chcete.  

Ideální týdenní plán by měl obsahovat:

  • 3 oblasti vašeho života, na které se budete daný týden soustředit
  • co od daných oblastí očekáváte
  • proč chcete to, co chcete
  • jak získat to, co chcete
  • 3 činnosti (jednu ke každé oblasti), které můžete udělat daný týden a posunout se tak blíže k vysněným cílům
  • odměna za splnění všech tří mini-cílů
  • podpis, který symbolizuje vaše rozhodnutí dokončit tyto dílčí cíle nehledě na okolnosti

 4.

Nepodceňujte účinnost odměn, jsou totiž jedním z nejsilnějších zdrojů motivace  ̶  takže se za každý splněný úkol náležitě odměňte.

Naplánujte za splnění dílčích úkolů odměnu například v podobě návštěvy dobrého podniku nebo poznávacího výletu.

 5.

Kromě týdenního plánu si zvykněte dodržovat správné denní rituály, díky kterým budete soustředěni na daný cíl.

Chcete se například naučit plynně anglicky? Poslech anglického rádia každý den po cestě do práce vás opět posune o kousek dál.

Nebo chcete být zdravější a mít dobrou kondici, ale večery trávíte péčí a rodinu a domácnost? Zaveďte novou denní rutinu, přivstaňte si a cvičte hned po ránu, ještě, než začnete s čímkoliv jiným. Touto malou změnou jste zase o krok blíž ke zdravému životnímu stylu, což je to, co jste chtěli.

6.

Jeden z důvodů, proč lidem klesá soustředěnost, je nedostatek vděku. Zkuste se povznést nad negativní aspekty vašeho života a soustřeďte se na pozitivní stránku věci. Jestliže se naučíte každý večer zhodnotit uplynulý den a vyjádřit vděk za možnosti, které se vám naskýtají, budete se cítit lépe, šťastněji a na správné cestě k vysněnému životu.

 

Text: Anna Mrázková

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia