Marketing

Bitcoin se opět potápí!

Publikoval Michal Beneš27.3.2018

Cena Bitcoinu se opět potápí, uvidíme ji níž než v únoru?

Bitcoin se opět potápí! 1 fotografie ve fotogalerii

Minulý týden jsme se stali svědky nemalého poklesu amerických akciových trhů, kdy indexy během pár dní ztratily kolem 6 %. Podobný osud stihl i Bitcoin, kterému se nepodařilo prolomit rezistenci v úrovni nad 9 000 dolarů a obrátil se směrem dolů. Obchodníkům a investorům, kteří se na trhu kryptoměn aktivně pohybují, však nemohl uniknout zásadní fakt. Ačkoli Bitcoin stále bojuje v relativně nízkých hodnotách, začaly se opět rozjíždět cykly spousty altcoinů, které doposud od únorového pádu stagnovaly. To vyvolalo dojem blížících se lepších zítřků, nálada v komunitě se obracela pozitivním směrem.

V pondělí však došlo k prolomení korelace mezi akciovými trhy a kryptoměnami. Zatím co Dow Jones se pomalu vzpamatovává z nešťastného předchozího týdne, Bitcoin naopak o to rychleji padá a většina altcoinů tak opět utržila velkou ránu a propadla se do předchozích hodnot. Mnoho indiktátorů technické analýzy ukazuje, že americký akciový trh s největší pravděpodobností brzy čeká opakování rekordního propadu z února. Pro Bitcoin je nyní největší hrozbou potenciální kříž smrti klouzavých průměru posledních 50 a 200 dnů, po kterém by mohl pokračovat medvědí trh podobný tomu, který jsme viděli v roce 2014.

Bitcoin může nějakou dobu stagnovat na současné úrovni

Důležitá je však také již zmiňovaná korelace akciového trhu s trhem kryptoměn. Existuje totiž několik scénářů, které nyní mohou nastat. Část kapitálu z pravděpodobně již brzy upadajících akciových trhů se může přesunout právě na trh kryptoměn, kde by tímto medvědí trh skončil a započal by tak nový růst Bitcoinu i altcoinů současně. V jiném případě nový kapitál do kryptoměn přijít nemusí, Bitcoin může nějakou dobu stagnovat na současné úrovni a dát prostor altcoinům, aby pokračovaly ve svých cyklech nerušeny neustálými výkyvy ceny Bitcoinu. Poslední, bohužel velmi pravděpodobná varianta je ta, že akciové trhy a kryptoměny půjdou na nějakou dobu ruku v ruce společně směrem dolů, protože jak jsem již zmiňoval v minulém článku na tohle téma, extrémně volatilní trh, kterým trh kryptoměn bezesporu je, v případě ekonomické nejistoty pravděpodobně utrží největší ránu.

O tom, co se doopravdy stane, můžeme jen spekulovat na základě dostupných nástrojů a indikátorů, které máme. Bohužel mezi ně nepatří křišťálová koule. Každý z nás používá jiné metody a uvažuje jiným způsobem, proto existuje řada odlišných předpovědí a očekávání, ale až čas ukáže, kdo se trefil do černého. Závěrem se nabízí tradiční otázka, zda už tedy ta bublina tentokrát konečně praskne a zda přichází konec kryptoměn. Jako vždy odpovím, že to považuji za velmi nepravděpodobné, a i v případě, že bychom v následujících měsících viděli Bitcoin někde kolem 3 000 dolarů, dá se dřívě či později téměř s jistotou očekávat jeho návrat k historickým maximům, respektive jejich značné překonání.

Foto: Pixabay

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

CEE Summit
Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia