#Startupy

Český startup Digitoo nastartoval díky umělé inteligenci digitální éru účetnictví

KN30.8.2023

Český startup Digitoo si připsal mimořádný úspěch, když získal investici v hodnotě 60 milionů korun na podporu své revoluční digitalizační platformy pro účetní doklady. Tato investice nejen posílí jeho postavení na trhu, ale slibuje také zásadní transformaci způsobu, jakým firmy řeší své účetnictví.

Český startup Digitoo nastartoval díky umělé inteligenci digitální éru účetnictví

Digitalizace účetnictví díky umělé inteligenci

Digitoo se prezentuje jako inovativní cloudový software, využívající prvky umělé inteligence k transformaci účetnictví. Jedná se o efektivní platformu, která zvládá různé formáty účetních dokladů. Zázrakem moderní technologie přenáší informace z těchto dokladů přímo do účetního softwaru. Tímto způsobem se ruční zadávání dat stává minulostí a eliminuje se možnost lidských chyb.

Vysoká přesnost a neustálé zdokonalování

Zakladatelka a ředitelka firmy, Karin Fuentesová, se zaměřuje na nejvyšší dosažitelnou přesnost ve zpracování. "Naše umělá inteligence dosáhla až 95procentní přesnosti, a toto číslo stále roste. Překročit hranici 80 procent bylo velmi náročné, stabilizovat produkt a dodat slíbené funkcionality zákazníkům. Avšak v červenci letošního roku jsme to dokázali - překročili jsme úctyhodnou hranici 90 procent," zdůraznila Fuentesová.

Inovace a budoucnost

Nové investice povedou k dalšímu vývoji Digitoo. Plány sahají k vytvoření osobní umělé inteligence, která bude schopná provádět automatické účtování. Tato inteligence se naučí přiřazovat klíčová slova a kódy, což usnadní práci účetních. To zase umožní účetním zaměřit se na strategické a analytické úkoly.

Partnerství a investoři

Digitoo si získalo důvěru a pozornost významných partnerů, včetně Deloitte, Raiffeisenbank, Footshop a NFTScoring. Investice od renomovaných fondů jako Nation 1 a Kaya, známých svými úspěšnými investicemi do startupů jako Rohlík a Twisto, dokládají obrovský potenciál a inovativní přístup Digitoo na trhu.

 

S Digitoo se oblast účetnictví přesouvá do digitální éry. Tento startup slibuje nejen zjednodušení a zefektivnění procesů účetnictví pomocí moderních technologií a umělé inteligence, ale může zároveň otevřít novou kapitolu v této oblasti.

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.