#Marketing

CYBERSECURITY Bezpečnost zajišťuje pohodový život

Redakce3.7.2017

Moderní technologie jdou ruku v ruce s otázkou bezpečnosti jejich využívání. Nejen o tom, jak na to, aby se jejich používání pro nás nestalo noční můrou, jsme si povídali v rámci dalšího z řady setkání Cosmopolitan Helas Ladies Clubu.

CYBERSECURITY Bezpečnost zajišťuje pohodový život 5 fotografií ve fotogalerii

Moderní technologie jdou ruku v ruce s otázkou bezpečnosti jejich využívání. Nejen o tom, jak na to, aby se jejich používání pro nás nestalo noční můrou, jsme si povídali v rámci dalšího z řady setkání Cosmopolitan Helas Ladies Clubu.

Poslední letošní předprázdninové setkání Cosmopolitan Helas Ladies Clubu v Klášteře minoritů sv. Jakuba se neslo v duchu hesla „Radovat se, žít a zpívat“. Tomu odpovídala nejen skladba hostů, ale také uvolněná atmosféra, která se nesla celým večerem. Také proto většina hostů uvítala, že si pro ně Agentura Helas připravila netradičně i dvě prázdninové akce. „Ačkoli další setkání našeho klubu je naplánováno na 26. září, rozhodli jsme se v průběhu srpna uspořádat dvě akce, na které jsou zváni členové i dalších klubů. Na začátku srpna bychom vám rádi netradičně představili zdejší Svatojakubské varhany. Setkání bude spojené se sbírkou na jejich renovaci. Na konci prázdnin pak plánujeme adrenalinovou show v jednom pražském indoor zábavním parku, kde si budete moci vyzkoušet svoji odvahu,“ prozradila Helena Kohoutová, zakladatelka a majitelka Agentury Helas.

To, že technologie zjednodušují náš život, je fakt. Zároveň však představují mnohá rizika.

V dnešní době je velmi aktuální téma kyberbezpečnosti. Potvrdil to ve své prezentaci i Lukáš Příklenk, spolumajitel společnosti ARTEX informační systémy, která pomáhá klientům se správou počítačových sítí tak, aby se mohli věnovat svému byznysu. Zároveň zdůraznil, že otázka počítačové bezpečnosti bude pro celý svět stále aktuálnější. Vždyť oblast kyberbezpečnosti je jedním z nejrychleji rostoucích trhů na celém světe. „V roce 2011, tedy před šesti lety, měl celý tento segment trhu hodnotu zhruba 388 bilionů dolarů. Odhadovat jeho hodnotu dnes je bez přesných informací velmi těžké, roste totiž velmi rychle a to zejména v rámci šedé ekonomiky,“ přibližuje Lukáš Příklenk s tím, že hackeři jsou dnes součástí globální ekonomiky.

V první řadě je podle něj třeba si uvědomit, že je to téma, které se týká každého z nás. Řada kyberútoků, které se stanou ve světě, se dotknou počítačů a lidí i v České republice. Kyberútoky jsou součástí naší doby, týkají se všech a jsou na denním pořádku. Navíc jejich „úspěšnost“ roste s vývojem doby. Dříve hackeři například za ukradená data požadovali výkupné ve formě klasické měny, která je vždy dohledatelná. „Dnes již výkupné žádají ve virtuální měně, například v bitcoinech, které mají dnes větší hodnotu než zlato. Výhodou virtuální měny je její nedohledatelnost,“ vysvětluje Lukáš Příklenk. Zároveň připojil doporučení, jak ochránit naše data. Základem je zálohování na externím úložišti, dále pravidelné testování obnovitelnosti dat. „Doporučuji také využívat dostupné cloudové služby, jsou lépe chráněny. Nezdráhejte se pak také investovat do bezpečnosti,“ radí Lukáš Příklenk. Více informací o cloudových službách naleznete na www.MS-Office -365.cz či www.Artex-is.cz.

Ten také všechny přítomné upozornil na novou evropskou směrnici GDPR, která vstoupí v platnost od roku 2018. Jedná se o obecné nařízení o ochraně osobních údajů, v souvislosti s kterým je třeba brát v potaz zabezpečení dat. „Pokud vám totiž z firmy uniknou osobní údaje, můžete být sankcionovaní Úřadem pro ochranu osobních údajů až do výše 20 milionů EUR, nebo 4 % vašeho obratu,“ doplňuje Lukáš Příklenk.

Když se útočníci nedostanou přímo k vašim financím, dostanou se k vašim datům. A na nich vydělají.

To, že technologie zjednodušují náš život, je fakt. Zároveň však představují mnohá rizika. A právě na ně nás ve své show upozornil odborník na cybersecurity Karol Suchánek. Hned na začátku nám na příkladu předvedl, co vše je o nás možné najít na internetu. „Vše, co jednou na internet dáte, tam často zůstane navždy a může být použito proti vám,“ upozorňuje Karol Suchánek s tím, že na veřejně dostupných serverech lze najít jen 4 % informací. Zbylých 96 % je ukryto „za internetem“ na tzv. Deep neboli Dark web, ale lidé, kteří se k nim budou chtít dostat, se k nim dostanou.

Každý z nás sice může být přesvědčen o tom, že on není tak zajímavý, aby se stal obětí kyberútoku. To je však podle Karola Suchánka omyl. Naše data jsou zajímavá pro tři skupiny lidí. Tou první jsou vlády, druhou hackeři a třetí rodina.

Cílem útoků dnes již zdaleka nejsou jen bankovní konta. „Když se útočníci nedostanou přímo k vašim financím, dostanou se k vašim datům. A na nich vydělají,“ vysvětluje s tím, že například krádeže identity jsou dnes ve Spojených státech amerických nejrychleji rostoucím typem kriminality. A přitom ukrást někomu identitu není nic až tak složitého. Stačí znát jeho jméno, datum narození, na internetu najdete jeho fotografii, prostřednictvím lsti s fotoaparátem ve smartphonu získáte jeho otisky prstů. Zkušený hacker si s tím poradí a během poměrně krátké doby vyrobí například falešný pas na vaše jméno. A ten se na černém trhu cení.

Výhodou virtuální měny je její nedohledatelnost.

Jak však v online světě zbytečně neriskovat? „V první řadě je nutné používat silná hesla, všude tam, kde je to možné, používat dvoufaktorové ověření. Musíte si uvědomit, že heslo je klíč do vašeho soukromí. Mělo by mít alespoň 15 znaků a každý účet, který používáte, by měl mít své vlastní separátní heslo,“ připomíná Karol Suchánek s tím, že naše počítače i smartphony by měly mít nainstalovaný antivirový software. Zapomínat nesmíme na zálohování dat, ani na aktualizace. Ty totiž často obsahují opravy bezpečnostních chyb, které IT vývojáři odhalili.

Na nadcházející sezónu Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK nás přišly pozvat PR manažerka Anna Bakošová a marketingová manažerka Kateřina Riethofová. Ty s sebou přivezly také osobní pozvánku od slavného tenoristy José Cury na jeho nadcházející sérii koncertů a seznámily nás s tím, co pro své příznivce orchestr v nejbližší době chystá.

Martin Vodička, ředitel prodeje a marketingu Autosalonů Kopecký, na klubovém setkání představil nový vůz SUV PEUGEOT 5008, který na mezinárodní trhy vstoupil letos na jaře. Nový sedmimístný vůz Peugeot 5008  je vybaven neobyčejným uspořádáním interiéru Peugeot i‑Cockpit® poslední generace, platformou Efficient Modular Platform EMP2 a řadou high‑tech prvků výbavy zvyšujících komfort a bezpečnost. Tento impozantní a zároveň elegantní vůz s vytříbeným designem a vyspělými technologiemi byl od počátku stvořen s jediným cílem - umocnit vaše smyslové prožitky a rozšířit vaši akceschopnost.

Hlavním hostem posledního předprázdninového setkání Helas Ladies Clubu byla jazzová zpěvačka, klavíristka, skladatelka a absolventka Berklee College of Music v Bostonu Hana Robinson. Sama o sobě říká, že její pohled na život je černobílý, vnímat pestrobarevně se ho učí. Ve velmi zajímavém rozhovoru nám prozradila nejen to, jak se jí podařilo dostat na prestižní americkou hudební školu, co jí dělá v životě největší radost, ale také se svěřila s tím, co má momentálně v plánu. „Chystám se vydat „pubertální“ desku, která by měla být podobná jako moje „miminkovské“ CD Brouk v hlavě, jen o něco dospělejší. Vyjít by mělo na podzim letošního roku,“ odhalila plány o nové desce, jejíž jméno si chce zatím nechat pro sebe, Hana Robinson. Zavzpomínala také na spolupráci s Michalem Horáčkem na jeho desce Ohrožený druh, ke které došlo v podstatě náhodou. „Bylo to v Brně na ulici, kde stálo jeho velké auto. Panu Horáčkovi jsem dala svou desku, která ho zaujala. Oslovil mne tedy s nabídkou, zda bych nenapsala hudbu na jeho texty. Líbilo se mu to a tak začala spolupráce,“ vzpomíná Hana Robinson, která na album Ohrožený druh napsala tři písničky.

Součástí setkání byla již tradičně tombola a dobročinný bazar. Výtěžek putoval tentokrát na podporu neziskové organizace Loono, která se věnuje prevenci onkologických a kardiovaskulárních chorob. Blíže nám ji osobně představila její zakladatelka Kateřina Vacková.

U stánku společnosti Blue Holiday si přítomní mohli vybrat svou dovolenou snů. Ochutnávali se i luxusní belgické pralinky od společnosti BELVEC, nebo exkluzivní welcome drink a přípitek od značky Cointreau. Pohoštění zajistili Prague Catering, CIPA, Aqua Angels a společnost KetoDiet. O technické zajištění akce se postarala agentura CEZAA.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 18 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, spojují zábavu a osobní rozvoj – to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. Členky se setkávají se známými osobnostmi českého společenského života, stejně tak s profesionály z nejrůznějších oborů, kteří by mohli zaujmout všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou nebo osmičkou.

www.helas-ladies-club.cz

 

 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.