#Marketing

Inbound recruitment aneb naučte se kandidáty přitahovat

Redakce21.2.2019

Inbound recruitment aneb naučte se kandidáty přitahovat 3 fotografie ve fotogalerii

Najít v dnešní době dostatek kvalitních lidí se může na první pohled zdát jako nadlidský úkol. Následující měsíce pravděpodobně přinesou mírné ochlazení pracovního trhu, nové pozice mezi zaměstnavateli nebudou již růst tak strmě jako v posledních letech a situace se trochu uklidní. Pokud se vám ale kandidáti poslední roky moc nehlásili a netrpělivě ono zpomalení trhu vyhlížíte v očekávání, že to bude ten moment, kdy kandidáti začnou znovu do vaší firmy proudit, budete zklamáni. 

Pokud jste totiž za poslední tři roky nezměnili způsob uvažování nad náborem a neaktualizovali své HR strategie, je pravděpodobné, že se trh posunul, aniž byste ho byli schopni následovat. Jen si představte, co všechno se za poslední tři roky událo z hlediska vývoje ekonomiky, zaměstnanosti, technologií, dat a sociálních sítí a jak jste všechny tyto změny zohlednily v náborovém plánu vaší firmy. Změnilo se nejen chování kandidátů, ale i způsob jejich uvažování nad pracovními pozicemi a výběrem nového zaměstnavatele. Je tedy pravděpodobné, že ani ochlazení trhu vás nezachrání, neboť kandidáti se přesunuli jinam, komunikují na jiných platformách a práci si hledají přes jiné zdroje.

Nevěříte? Jak je tedy možné, že některé firmy v ČR nemají problém s nábory, kandidáti se jim sami hlásí ve vysokém počtu a dobré kvalitě?

Ten rozlišující prvek je dobře nastavený a fungující Inbound recruitment. Že jste o Inbound recruitmentu ještě neslyšeli? Obecně z hlediska náboru rozlišujeme Inbound a Outbound recruitment. Inbound znamená, že kandidáti chodí sami za vámi a definuje aktivity, které firma vyvíjí, aby kandidáty lákala, přitahovala a aby kandidáti právě pro tuto firmu chtěli pracovat. Při outbound recruitmentu jdete naopak vy za kandidáty a snažíte se je se svou nabídkou oslovit jako například při sourcingu.

Jinými slovy, pokud máte dobře vybudovaný a fungující Inbound recrutiment, daleko méně se nadřete pro to, abyste své pozice obsadili, neboť kandidáti vás jako zaměstnavatele sledují a mají zájem o práci u vás. Na trhu je stále mnoho firem, které nástup Inbound recruitmentu nezachytily a právě pro to jsme se rozhodli, že se tomuto tématu detailněji budeme věnovat na EVOLVE! Masterclass, každoročním praktickém recruiterském tréninku, který se bude letos konat v Brně a jako školitel se na něj připojí odborník nejpovolanější, Bill Boorman z Velké Británie. 

Bill patří mezi hlavní osobnosti světového recruitmentu, každý rok pomáhá předním značkám po celém světě nastavovat náborové strategie a do ČR přiveze trénink, který sestavil přímo pro nás. 

Bill vám vysvětlí, jak se změnilo chování kandidátů na trhu, jak se změnily jejich návyky a co to pro vás jako zaměstnavatele znamená. Naučí vás pracovat s nejnovějšími aplikacemi, které vám umožní chování kandidátů lépe monitorovat a porozumět mu, ale zároveň vám umožní komunikovat na stejné platformě, na kterou se kandidáti přesunuli. Ponoříte se do toho, jak budovat kariérní stránky, jaké informace musí obsahovat a jak zajistit optimální náborový zážitek pro kandidáty. Naučíte se obsah nejen správně prezentovat, ale zároveň ho tvořit. Bill vás zasvětí do oblasti storytellingu, aktuálně nejefektivnější metody, jak váš obsah ke kandidátům dostat. A nakonec si vyzkoušíte, jak všechny tyto oblasti prakticky spojit, aby tvořily harmonický celek, který dokáže nejen zaujmout kandidátovu pozornost, ale také ho přimět k tomu, aby se vám ozval. 

Bill přiveze případové studie z celého světa, takže se budete moci inspirovat od předních světových značek, které se na Inbound recruitment zaměřují již dlouho. Vše si budete moct na místě vyzkoušet tak, abyste nabyté znalosti mohli hned následující den přenést do své práce. Trénink není určený jen náborářům, ale všem z HR, HR marketingu, sourcingu, ale profitovat z něj mohou všichni manažeři, kteří k sobě nabírají kolegy do týmu. Poznačte si do svého kalendáře 10.4.2019, hotel Barceló v Brně a pro další informace se běžte podívat na www.evolvemasterclass.com. Budeme se na vás těšit!

 

Autor: Michal Toman, Engage Advisory

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.