#Lidé a firmy

JRD slučuje dvě ze svých divizí. Vzniká JRD Real Estate

Redakce16.3.2023

JRD slučuje dvě ze svých divizí. JRD Development, lídra v oblasti udržitelného developmentu a zdravého bydlení, a JRD Land, pozemkovou banku a specialistu na rozvoj územních celků a urbanismus. Vzniká tak divize s novým názvem JRD Real Estate. CEO JRD Real Estate zůstává Alexandra Tomášková, která z pozice generální ředitelky vedla dosud obě oddělené divize.

JRD slučuje dvě ze svých divizí. Vzniká JRD Real Estate 1 fotografie ve fotogalerii

Ke spojení našich dvou divizí jsme přistoupili především z důvodu maximálního využití synergií těchto dvou společností, které na sebe v rámci developerského procesu přirozeně navazují. Naplňujeme rovněž jeden z dlouhodobých strategických cílů skupiny JRD, a to rozvoj velkých územních celků v konceptu udržitelného stavitelství. V této souvislosti pracujeme například na vytvoření konceptu tzv. JRD carbon zero smart city a přiblížení k uhlíkové neutralitě,“ komentuje změnu Alexandra Tomášková, generální ředitelka JRD Real Estate.

V divizi Land jsme v minulém roce úspěšně rozvinuli několik území, která následně převzala divize Development. Spojení obou společností je tak přirozeným a logickým krokem. Věřím, že přispěje i k dalšímu prohloubení spolupráce v rámci celé skupiny JRD,“ dodává Alexandra Tomášková. 

JRD Real Estate se zaměřuje na pozemkový a rezidenční development a v současné době připravuje v různých fázích rozpracovanosti 2200 bytů v budoucí výnosové hodnotě 16 mld. Kč. Sdružuje odborníky na práci s územními celky a urbanistický rozvoj, kteří se věnují akvizici pozemků, scelování a dělení pozemků či prodeji stavebních parcel. Na vybraných pozemcích následně probíhá výstavba environmentálně šetrných bytových domů se zdravým vnitřním prostředím. Té se JRD věnuje již dvacet let a v současné době je na tomto trhu lídrem. Pro divizi je klíčové využití nejnovějších technologií a energie z obnovitelných zdrojů, šetrné zasazení projektu do lokality, podpora komunitního života a také důraz na zdravý životní styl.

JRD Group zastřešuje skupinu firem, které se zabývají udržitelnými obory. Do jejího portfolia patří například udržitelný development, obnovitelné zdroje energie či ekologické nakládání s odpadem. Zakladatelem a majitelem JRD Group je Jan Řežáb. Od února 2023 skupinu vede z pozice Group CEO Jan Sadil.

Foto: JRD Na hvězdárně Třebešín, zdroj: Tomáš Malý

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.