#Lidé a firmy

LinkedIn propustí dalších 668 zaměstnanců

KN26.10.2023

Společnost LinkedIn, která je součástí Microsoftu, oznámila, že v rámci druhé vlny propouštění přijde o práci 668 zaměstnanců z různých oblastí. Primárně se bude jednat o oblast technologií, talentového rozvoje a financí. Tento krok je reakcí na zpomalující se růst příjmů v sektoru sociálních médií.

LinkedIn propustí dalších 668 zaměstnanců 2 fotografie ve fotogalerii

Tento krok, zahrnující více než 3 % z 20 000 zaměstnanců LinkedInu, je další vlaštovkou propouštění v technologickém sektoru, který reaguje na nejisté hospodářské vyhlídky.

LinkedIn zdůraznil, že i přes propouštění bude pokračovat v investování do strategických priorit, aby nadále poskytoval kvalitní služby svým členům a zákazníkům.

Technologický sektor propustil v první polovině tohoto roku 141 516 zaměstnanců, což je dramatický nárůst ve srovnání s přibližně 6 000 propuštěnými zaměstnanci v loňském roce.

Hlavním zdrojem příjmů společnosti je reklama a poplatky od náborových a prodejních profesionálů, kteří využívají tuto platformu k hledání vhodných kandidátů na pracovní pozice.

Tržby LinkedInu ve fiskálním čtvrtletí 2023 vzrostly ve srovnání s předchozím rokem o 5 %. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím, kde tržby stouply o 10 % se jedná o zpomalení.

Microsoft uvedl, že došlo k poklesu výdajů za reklamu a zpomalení akvizice nových členů. I tak však tato síť stále přitahuje nové členy a v současnosti se může pochlubit komunitou tvořenou 950 miliony členy.

První vlnu propouštění oznámil LinkedIn již v květnu, kdy se jednalo o 716 zaměstnanců ve správních, provozních a podpůrných týmech. Cílem bylo zefektivnit provoz a zjednodušit rozhodovací procesy.

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.