#Startupy

Neotřelý program i rekordní klání startupů, UP Business Camp letos zazářil

KN29.11.2023

Rekordní účast a skvělý program, tak by se dal ve zkratce charakterizovat letošní UP Business Camp, který se konal ve Vědeckotechnickém parku Univerzity Palackého v Olomouci. Konference se zaměřila na témata IT, umělé inteligence a předávání zkušeností v oblasti podnikání, přičemž v popředí zájmu stál rozvoj technologií a startupy.

Neotřelý program i rekordní klání startupů, UP Business Camp letos zazářil

Na akci se sešlo 170 zájemců o již zmíněná témata, z nichž 70 si vyslechlo i řečníky, jako je Jakub Dohnal z advokátní kanceláře Arrows ETL Global, který se věnoval využití umělé inteligence v advokacii, nebo Filip Navrátil z Inovačního centra Olomouckého kraje, který sdílel svou inspirativní životní cestu.

Dopoledne bylo věnováno praktickým workshopům, zahrnujícím i komunikaci s chatbotem ChatGPT a nastavování priorit pro dosažení podnikatelských cílů. Součástí akce byl i tradiční Souboj startupů, kde se představilo rekordních 21 startupů. Jako nejlepší byl vybrán projekt Ergobody, následovaný projektem Believer a Citymind.

Odpolední blok přednášek pokrýval témata vazeb mezi startupy, umělou inteligencí a státem. Prezentace se ujal Martin Marek a Matouš Kostlivý ze společnosti CzechInvest. Alexandr Dobeš a Miloš Soukup z IBM následně prozkoumali digitální evoluci umělé inteligence a její dopady na každodenní život.

V doprovodném programu si účastníci mohli vytvořit vlastní poznámkové bloky, soutěžit v arkádové hře HolUP nebo konzultovat s marketingovou agenturou Arrow Marketing a vývojářským studiem Beecode.io.

Akce byla pořádána pod záštitou rektora UP Martina Procházky, primátora Miroslava Žbánka a náměstka hejtmana Olomouckého kraje Jana Šafaříka s finanční podporou Univerzity Palackého, CzechInvest, společnosti Reticulum a platformy Start it ČSOB.

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.