#Lidé a firmy

Pale Fire Capital investuje do tepelných čerpadel

Redakce13.9.2022

Skupina Pale Fire Capital (PFC) oznamuje investici do jednoho z největších českých výrobců tepelných čerpadel Acond. Získává v něm téměř čtvrtinový podíl (24,3 %). Do roku 2025 má ambici vyrábět desítky tisíc kvalitních tepelných čerpadel ročně a dodávat je do celé Evropy.

Pale Fire Capital investuje do tepelných čerpadel 1 fotografie ve fotogalerii

Rodinnou firmu Acond založili v roce 2004 bratři Hanusové, kterým v začátcích pomáhal i jejich otec. V dnešní době patří mezi největší české výrobce tepelných čerpadel. Společnosti se podařilo vyvinout tepelné čerpadlo nejvyšší kvality a účinnosti, které patří mezi nejtišší na evropském trhu, využívá ekologické chladivo a umožňuje vzdálenou správu. Investice PFC směřuje do vybudování nového výrobního závodu ke znásobení výrobní kapacity a k posílení evropské expanze.

 

Investice od Pale Fire Capital je pro nás zásadní milník na naší cestě vybudovat silného evropského hráče mezi výrobci tepelných čerpadel a být nadále na špici v kvalitě a parametrech našich tepelných čerpadel. Mimo finanční pomoci se těšíme na spolupráci s lidmi, kteří opakovaně dokázali vybudovat úspěšné firmy,“ říká Jiří Hanus, zakladatel a ředitel společnosti Acond.

 

„Pro investici do společnosti Acond nás přesvědčil zápal, schopnosti a ambice obou zakladatelů, kteří dokázali vyvinout a vyrábět špičkový produkt ve světové konkurenci. Našim vstupem chceme zásadně podpořit růst společnosti z Česka na evropském trhu,“ uvedl Jan Barta, partner Pale Fire Capital.

 

Firma Acond představila své špičkové tepelné čerpadlo v roce 2020 a již pokračuje ve vývoji dalších nástupců. Prozákaznicky orientovaná společnost nabízí v České republice také montáž a servis.

 

Touto investicí se skupina Pale Fire Capital rozhodla nahradit svůj původní záměr vybudovat solární parky pro podpoření energetické soběstačnosti a bezpečnosti Česka a Evropy. Financováním znásobení produkce tepelných čerpadel pomůže desetitisícům domácností zbavit se závislosti na primárně ruském plynu a výrazně snížit jejich spotřebu energií.

Foto: Jan Barta za PFC a Jiří Hanus za Acond, archiv společnosti Pale Fire Capital

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.