#Lidé a firmy

Petr Rak nahradil Magdalenu Pořízkovou na pozici Head of People ve společnost Dáme jídlo

Redakce16.3.2023

Agendu péče o zaměstnance nově v největší české platformě pro rychlé doručování povede Petr Rak. Na pozici nastupuje po osmi letech v roli HR Business Partner. Zaměřit se chce zejména na hledání nových talentů a rozvíjení těch současných. Ve vedení nahradil po roce a půl Magdalenu Pořízkovou.

Petr Rak nahradil Magdalenu Pořízkovou na pozici Head of People ve společnost Dáme jídlo 1 fotografie ve fotogalerii

Petr Rak nastoupil do Dáme jídlo v roce 2015 na pozici HR Business Partnera. Na starosti měl mimo jiné performance a talent management, recruitment, payroll processing, ale také interní komunikaci a kariérní rozvoj zaměstnanců. Odpovědný byl za téměř 500 osob na dvou trzích – v Česku a na Slovensku. Vedle spolupráce s Dáme jídlo má Rak zkušenosti s koordinací eventů pro Grange Hotels ve Velké Británii nebo tzv. facility managementem pro AmRest, jenž v Česku mimo jiné provozuje také franšízy Starbucks.

“Petr posílil People tým Dáme jídlo před více než 8 lety. Za celou dobu jeho působení u nás mu prošly rukama stovky lidí. Má za sebou velkou spoustu dobře odvedené práce a já jsem moc rád, že se rozhodl pozici Head of People přijmout,” říká Adam Kolesa, CEO společnosti Dáme jídlo.

“Rád bych Magdě poděkoval za její skvělou práci a za vše, co pro Dáme jídlo udělala. Určitě máme na co navazovat,” říká Rak. Nový Head of People má za cíl i nadále přibližovat People tým zaměstnancům Dáme jídlo, prioritou je pro něj přitom hlavně jejich spokojenost. “U nás v Dáme jídlo je velká spousta talentovaných lidí. Mojí prioritou je tyhle talenty nadále rozvíjet a vzdělávat. Využít k tomu můžeme jak naši interní akademii, tak další externí vzdělávání” doplňuje Petr Rak. “Chceme světu ukázat, že máme talentovaným lidem co nabídnout a profilovat se jako top zaměstnavatel. Velmi dobře si také uvědomujeme, že musíme umět lidi náležitě odměnit. I v tomto ohledu pracujeme na konkrétních krocích,” zakončuje.

Foto: archiv Petra Raka

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.