#Startupy

Souboj startupů rozdalo ceny v celkové hodnotě přes 100tis.Kč

Redakce8.11.2022

V sobotu 5.11. se v olomoucké Pevnosti poznání sešly startupové projekty z celé České republiky, aby poměřily své síly a utkaly se v tzv. Souboji startupů. Akce proběhla už pátým rokem v rámci univerzitního UP Business Campu. Soutěž již tradičně pořádá olomoucký Startup Klub za podpory Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého, Inovačního centra Olomouckého kraje a agentury CzechInvest.

Souboj startupů rozdalo ceny v celkové hodnotě přes 100tis.Kč 1 fotografie ve fotogalerii

Souboj startupů má mezi podobnými soutěžemi ve startupové komunitě už své pevné místo a co do celkové hodnoty odměn pro finalisty a vítěze patří mezi ty nejzajímavější v České republice. I letos byly pro soutěžící připraveny odměny v celkové hodnotě přes 100.000,- Kč, díky hlavnímu partnerovi, ESMEDIA Interactive a dalším podporovatelům.

Mezi finalisty se letos probojovaly dva olomoucké projekty a jeden ze Slovenska. Bronzovou medaili vybojoval projekt Planujou z oblasti chytrého územního plánování, který před startupovým publikem představil architekt Miloslav Otáhal. Druhou příčku obsadil tým Kristiana Kredatuse s projektem ERIDIS, zaměřeným na nové technologie pro optimalizaci výživy farmářského dobytku. Celkovým vítězem soutěže se pak stal projekt DRON-PORT olomouckého inovátora Ondřeje Vaňka, který se svou chytrou přistávací platformou cílí na širokou komunitu profesionálních a institucionálních provozovatelů dronů.

V odborné porotě, která soutěžní projekty hodnotila, usedli Dr. Ing. Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci, Mgr. et Mgr. Martin Marek, projektový manažer agentury CzechInvest, Ing. arch. Kateřina Bortlová za Inovační centrum Olomouckého kraje, Ing. Jakub Vitásek, šéf vývoje v ESMEDIA Interactive s.r.o. a Ing. Pavel Sedláček, zakladatel StartupKlub.cz z.s., která soutěž pořádá.

"Děkujeme všem, kteří letos přijeli přestavit své projekty, i těm, kteří přišli soutěžící podpořit svou účastí v publiku. Rád bych poděkoval i kolegyním a kolegům z VTP UP, kteří i letos organizaci UP Business Campu bravurně zvládli, za možnost uspořádat naši startupovou soutěž před zajímavým publikem. Trochu jsme se letos obávali sníženého zájmu, kvůli ne zcela šťastnému souběhu dvou podobných startupových akcí v jednom týdnu (3.11. proběhl v témže místě krajský WeConnect), ale nakonec se vše zvládlo za dostatečně početného publika i řady zajímavých projektů v soutěži. Za realizační tým soutěže děkuji všem příznivcům a podporovatelům a těším se na setkání při dalším ročníku akce, která, jak pevně věřím, opět bude stát za to.", dodal Pavel Sedláček.

Foto: startupklub.cz

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.