#Startupy

Stačilo včelí bodnutí, aby Svätopluk Blažej vymyslel náramek, který vám zachrání život

Znáte takové ty zlomové momenty v životě, kdy si řeknete "tak toto už nikdy"? Přesně takový moment zažil Svätopluk Blažej, kterého píchla včela. Nebylo by na tom nic až tak hrozného, kdyby Sváťa nebyl alergický na včelí bodnutí a kdyby kvůli tomu neskončil v nemocnici. To ho inspirovalo k vytvoření zdravotního náramku Life Saving Bracelet, díky němuž vyhrál celoervropskou soutěž Playpark.

Stačilo včelí bodnutí, aby Svätopluk Blažej vymyslel náramek, který vám zachrání život 2 fotografie ve fotogalerii

Ke zdravotnímu náramku Life Saving Bracelet vedla hodně trnitá cesta. Nemyslím tím ani tak zkonstruování samotné, jako spíše tvůj zdravotní stav. Pověz, co se všechno muselo stát, než tě osvítila tato myšlenka?

V podstate stačila posledná návšteva nemocnice, keď ma štipla včela. Som si povedal že sa mi to už nesmie stať.

Když už jsem načala konstrukci tohoto chytrého zařízení, nakolik ta je složitá?

Zariadenie obsahuje všetky funkcie ktoré by som chcel používať ja, ako alergik, my sami momentálne pracujeme len na ďalšom prototype pretože pri zariadení podobného charakteru, musí byť spolahlivosť zaručená.

Díky náramku Life Saving Bracelet jsi vyhrál celoevropskou soutěž Playpark, kam všude ti vítězství v této soutěži otevřelo dveře?
Dostal som sa k investorom, a hlavne ďalším luďom, v podstate po tejto súťaži som si našiel investora.

Mimochodem, je náramek pouze o tobě, nebo by ses bez určitých lidí neobešel?

S náramkom pracuje ešte môj velmi dobrý kamarát Michal.

Náramek je vhodný nejen pro seniory, ale také pro sportovce. Napadá mě otázka, v jakých případech raději sportovec sáhne po tvém zdravotním náramku a kdy naopak po tom "chytrém"?

Ono zdravotný náramok je dosť vylepšený chytrý, my v podstate máme omnoho presnejší záznam srdečného priebehu, teploty, lokalizaci atď.. Takže v prípade že chce vedieť presne zmerať svoj športový výkon a nie len informačne.

Do konce roku byste chtěli uvést náramek na trh, v jakém stádiu se nacházíte teď?

Momentálne pracujeme na prototype, v podstate musíme mať istotu v plnohodnotnej funkcii náramku, kým sa začne predávať.

Jsi absolventem projektu Podnikni to!, nakolik ti PT! ve tvém projektu pomohlo? Na jaké otázky se ti díky PT! dostalo odpovědí?

V PT som sa dostal i k individuálnemu mentoringu od rôznych osôb, spoznal som super ludí a na moje otázky dostávam odpovede stále, ono mza v podstate zobralo za ruku a prevádza ma podnikatelskou cestou.

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.