#Startupy

Startup MANTA a technologický gigant IBM se dohodli na spolupráci

Kamil Komenda20.7.2022

Česko-americký startup MANTA uzavřel dohodu o globální spolupráci s technologickou společností IBM, podle které se MANTA Automated Data Lineage stane součástí IBM Cloud Pak pro Data. Společně tak poskytnou svým zákazníkům komplexní datovou analýzu a mapu datových toků v technologickém prostředí firem.

Startup MANTA a technologický gigant IBM se dohodli na spolupráci 1 fotografie ve fotogalerii

„Propojení MANTY a IBM Cloud Pak pro Data umožňuje zákazníkům detailně rozumět vlastním datům a jejich cestě napříč firmou, efektivě je využívat a činit na jejich základě informovaná a kvalifikovaná rozhodnutí,“ řekl Petr Štípek, viceprezident pro partnerství ve společnosti MANTA.

„Podniky spoléhají na data a umělou inteligenci pomocí které chtějí podpořit svou digitální transformaci. Obrací se na IBM, aby jim pomohla zavést architekturu datové struktury tak, aby se ta správná data dostala do správných rukou ve správný čas,“ řekl Michael Gilfix, víceprezident produktového managmentu pro data a umělou inteligenci, IBM. „Spuštění MANTA Automated Data Lineage na Cloud Pak pro Data je nejnovějším příkladem toho, jak IBM rozšiřuje svůj ekosystém a pokračuje v poskytování nových funkcí datové struktury, aby podniky mohly vybudovat důvěryhodnou datovou základnu pro své podnikání.“

Data jsou dnes v prostředí firem jedním z nejdůležitějších aktiv. I kvůli složitosti datových ekosystému bývají však plné hluchých míst, která mají na svědomí pomalejší či nepřesný datový pohyb, zvýšený počet chyb a celkově nespolehlivé výsledky. Proto je pro firmy klíčové rozumět svým datům a datovým tokům a tato hluchá místa odstraňovat.

Platforma MANTA poskytuje svým uživatelům ucelený pohled do datového prostředí firmy vytvořením mapy všech datových toků, zdrojů a změn, čímž zásadně pomáhá zlepšit správu dat a urychlit řešení případných datových incidentů.

Foto: Tomáš Krátký, autor: Manta 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.