#Lifestyle

Z nového wellness hotelu CHALUPA jsou krásy Šumavy na dosah

Šumava je pohoří, které má milovníkům přírody a sportu vždy co nabídnout. Tak je to i v obci Prášily, kde nedávno otevřeli nový wellness hotel Chalupa. Jeho jednoduchý horský styl vévodí soukromé botanické zahradě. Příjemně prostorné pokoje doplňuje přístup do vlastního wellness s téměř dvacetimetrovým bazénem.

Z nového wellness hotelu CHALUPA  jsou krásy Šumavy na dosah 6 fotografií ve fotogalerii

Znovuzrozená obec Prášily zažívá od 90. let svůj novodobý rozkvět. Dříve odříznutá od světa železnou oponou a vojenským újezdem je nyní obklopena nádhernou přírodou. Dojet do horské vsi usazené uprostřed luk až pohádkově obklopených okolními lesy je možné od Srní, Hartmanic nebo i odbočkou z hlavní silnice na Železnou Rudu.

Přivítá vás zelení prodchnutá víska a horské stavby různého stylu. Svou novotou mezi nimi upoutá wellness hotel Chalupa. Jeho moderní dřevěný horský design se odráží i v interiérech společných prostor a pokojů dvou typů. Dvoulůžkové pokoje i dvoupokojová apartmá se 4 lůžky jsou nadstandardně vybaveny. V každém se nachází vlastní WC se sprchovým koutem, minibar, trezor, TV, WiFi a vlastní balkon. U objektu je kamerami hlídané parkoviště pro hotelové hosty a restauraci je možné večer proměnit ve velkou společenskou místnost.

Velkou předností hotelu je vlastní wellness zóna. Hotelový bazén láká ke koupání nejen svými rozměry 18×9 m, ale i 12 masážními tryskami, protiproudem či masážním chrličem. K odpočinku je možné využít vyhřívanou lavici. V suterénu se však můžete zahřát ještě důkladněji ve finské sauně a parní kabině a pak se osvěžit zážitkovou sprchou s tryskami, chrličem a ochlazovacím kyblíkem.

Okolí Chalupy je doslova nabito příležitostmi užít si na
Šumavě každý den. Klasikou je v létě možnost vydávat se na kratší či delší výpravy za krásami přírody a výhledy z horských kopců. Turistické trasy odtud vedou hlavně k jezeru Laka, Prášilskému jezeru a na horu Poledník s rozhlednou (1 315 m). V zimě lze pak horské svahy zdolávat na nedalekých sjezdovkách, nebo se projíždět po rozmanitých běžeckých tratích.

 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.