#Startupy

Známe už finalisty Creative Business Cup 2024, nechybí fintech, gaming, či soc.sítě

Redakce7.2.2024

Agentura CzechInvest oznámila finalisty prestižního klání Creative Business Cup 2024, přičemž do finálového výběru se probojovaly startupy napříč různými sektory. Vyvrcholení soutěže se odehraje na slavnostním večeru 14. března 2024 v prostorách libereckého kina Varšava, kde odborná porota z těchto deseti finalistů vybere trojici nejlepších. Kromě toho bude mít publikum příležitost na místě hlasovat pro svého favorita, jenž se stane držitelem ocenění Miláček publika.

Známe už finalisty Creative Business Cup 2024, nechybí fintech, gaming,  či soc.sítě

„Do soutěže se nám přihlásila celá řada velmi zajímavých a kreativních nápadů. Finálová desítka představuje širokou škálu odvětví, od designu a módy až po audiovizi a software. Všichni s napětím vyhlížíme finálový večer, během kterého bude stát porota před velmi těžkým úkolem. Zvážit musí celou řadu faktorů, například obchodní potenciál, inovativnost, společenský dopad a samozřejmě i samotnou prezentaci finalistů," říká Markéta Mentelová, ředitelka Creative Hubu projektu Technologická inkubace agentury CzechInvest. Přihlášku do národního kola zaslalo bezmála 40 startupů, po vyhodnocení kritérií pak před první hodnotící komisi předstoupilo 29 projektů.
 
Do finálové desítky se probojoval pestrý výběr startupů z mnoha odvětví kreativních průmyslů. Startup Augg.io vyvíjí aplikace pro tvůrce obsahu v rozšířené realitě. Projekt Airbo využívá skrytý potenciál nevyužitých airbagů a vytváří z nich designové kousky v podobě batohů, zavazadel a doplňků. Český výrobce elektro kol E CAFE BIKE přichází s inovativními nákladními elektro cargo vozíky připojitelnými za většinu jízdních kol. Společnost Dogfish vytvořila software Chillisign, který přináší snadné řešení pro customizaci a sjednocení e-mailových podpisů. Loutková akční hra Kenka puppetgame je inspirována asijskou předlohou a nabízí interaktivní souboj originálních dřevěných loutek. Language solutions nabízí řešení Galenio, které usnadní pacientům zahraničních zemí komunikaci v nemocnicích. Repeato je mobilní aplikace, která propojuje učitele hudby se studenty i školou. Sociální síť Voxtox vytváří prostředí pro poslech personalizovaného obsahu, tvorbu, editování a sdílení audio obsahu. V XEN equipment vyvíjí, vyrábí a prodávají inovativní produkty pro pohyb a sport. Zaměřují se na futuristický design s kreativními prvky. YoungLink přichází s webovou aplikací, jejímž cílem je zdravé klima ve třídních kolektivech.
 
Creative Business Cup má za cíl podporovat kreativní startupy z celého světa, propojovat je navzájem a pomoci jim při hledání investora i dobývání zahraničních trhů. Organizátorem českého národního kola soutěže je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Ta hledá kreativní a inovativní startupy napříč Českem a prostřednictvím soutěže Creative Business Cup pomáhá ověřit jejich globální potenciál. Finálový večer národního kola proběhne 14. března 2024 v Liberci. Vítěz se pak účastní globálního finále v Kodani. Partnery letošního ročníku jsou město Liberec a Liberecký kraj, Smart akcelerátor Libereckého kraje a Start it @ČSOB.
 

Finalisté Creative Business Cup 2024:

 

AIRBŌ

Projekt Airbo využívá skrytý potenciál nevyužitých airbagů. Vytváří z nich designové kousky v podobě batohů, zavazadel a doplňků, které modeluje s respektem k původnímu tvaru airbagů a tím maximálně využívá a upcykluje dostupný materiál, který by jinak skončil na skládce nebo ve spalovně. 

 

AUGG.IO 

Startup Augg.io vyvíjí aplikace pro tvůrce obsahu v rozšířené realitě. Ta je pro uživatele složitá a hlavně finančně drahá. Aplikace Auug.io skenuje prostředí a dokáže do něj umístit virtuální obsah. Příkladem může být expozice obří kostry velryby v Národním muzeu, která díky rozšířené realitě „ožije“. 

 

CITY COMMUTERS  

Český výrobce prémiových elektro kol E CAFE BIKE® přichází s inovativními nákladními cargo vozíky, které disponují vlastním elektrickým pohonem. Jejich elektrifikovaná řada cargo vozíků bude připojitelná za většinu běžných jízdních kol nebo elektrokol, bude nabízet nosnost až 250 kg a úložný prostor srovnatelný s osobním automobilem o objemu 400 litrů. 

 

DOGFISH 

Společnost Dogfish vytvořila software Chillisign, který přináší snadné řešení pro customizaci a sjednocení e-mailových podpisů. Chillisign nabízí široké portfolio šablon i jednoduchých nástrojů pro snadné vytvoření e-mailového podpisu, který bude v souladu s danou firemní identitou. Tím se zajistí dodržení grafického designu a představení jednotné grafiky v rámci společností. 

 

KENKA PUPPETGAME 

Loutková akční hra Kenka puppetgame je inspirována asijskou předlohou a nabízí interaktivní souboj originálních dřevěných loutek. Ty jsou ovládány zespodu jednotlivými hráči a prohlubují napříč generacemi motorické schopnosti, postřeh a strategické uvažování. Kreativitu a edukaci nabízí i vytvoření vlastních originálních loutek, které se dají libovolně dovybavit materiály nebo nářadím. 

 

LANGUAGE SOLUTIONS 

Language solutions přichází s jedinečným řešením, které usnadní pacientům zahraničních zemí komunikaci v nemocnicích. Aplikace Galenio pomocí QR kódu propojí pacienta s konkrétním lékařem a díky své funkci okamžitých překladů zajistí hladký průběh vyšetření bez nutné znalosti stejné řeči. Pacient je tak schopen popsat lékaři svůj zdravotní stav, stejně jako porozumět otázkám lékaře
či výstupním zprávám o jeho zdravotním stavu. 

 

REPEATO  

Repeato je mobilní aplikace, která propojuje učitele hudby se studenty i školou a zároveň dává rodičům do rukou kontrolu nad vzděláváním svých dětí. Otevírá nové možnosti jak pro učitele, tak i studenty, kteří plní interaktivní formou úkoly, motivují sami sebe
a ještě navíc sledují své pokroky. Součástí aplikace je i vyhledávač, který pomáhá učitelům oslovit nové studenty a naopak i studentům najít výborné učitele. 

 

VOXTOX 

Sociální síť Voxtox vytváří prostředí pro poslech personalizovaného obsahu, tvorbu, editování a sdílení audio obsahu. Uživatelům umožňuje získávat informace a inspiraci bez nutnosti scrollování, stejně tak jako tvořit vlastní obsah během krátké doby
a bez potřeby dalšího vybavení. Lze ho využít všude tam, kde je vítáno mluvené slovo. 

 

XEN 

V XEN equipment vyvíjí, vyrábí a prodávají inovativní produkty pro pohyb a sport. Zaměřují se na futuristický design s kreativními prvky, které se mísí s individuálním řešením zejména pro mužské tělo. Funkční sportovní produkty jsou vyrobeny tak, aby neomezovaly v pohybu a různé kapsy a otvory byly využity v maximální míře. 

 

YOUNGLINK 

YoungLink přichází s webovou aplikací, jejímž cílem je zdravé klima ve třídních kolektivech. Propojuje rodiče se školou, nabízí datové výstupy doplněné odbornými radami ze stran dětských psychologů a poradců a zároveň umožňuje anonymní hodnocení ze strany žáků. Pomáhá tak v odhalování rizikového chování a zvyšuje bezpečnost prostředí. 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.