Lidé a projekty

8. ročník konference Happiness@Work Live! láká na udržitelné štěstí ve firmách

Publikoval Redakce2.10.2022

Jak udržitelně budovat úspěšné firmy, ve kterých je lidem skvěle? Na to odpoví čeští i zahraniční řečníci a řečnice 13. 10. na 8. ročníku mezinárodní konference Happiness@Work Live! v pražském Kongresovém centru.

8. ročník konference Happiness@Work Live! láká na udržitelné štěstí ve firmách 1 fotografie ve fotogalerii

Vystoupí například známý americký psycholog Barry Schwartz, farářka Církve československé husitské Martina V. Kopecká, psycholožka přeživší Osvětim Edith Eger, CEO slovenské Tatra banky Michal Liday, koordinátorka Centra pomoci Ukrajině Olga Rudnieva, bývalý kapitán českého basketbalového týmu Pavel Pumprla, zakladatelka Flow Leadership Consultancy Dalia Feldheim nebo Head of Vibe společnosti Canva Chris Low. Získané poznatky si pak zájemci budou moct vyzkoušet o den později, 14. 10., na workshopovém dni.

 

Ve znamení udržitelnosti

V minulých letech se konference zaměřila na štěstí v práci v těžkých časech, kterým musely firmy i zaměstnanci čelit. Lockdowny i tehdejší ekonomickou krizi doplnila loňská otázka „co bude dál?”, která byla kvůli bezpečnostním opatřením vyřčena pouze ve virtuálním prostředí Joinera.

To vše už máme za sebou, a tak se letos řečníci zaměří na to, jak se štěstím v práci pracovat dlouhodobě a udržitelně. I vzhledem k probíhající válce na Ukrajině a nejisté zimě. Skvělá firemní kultura totiž není o vysokých mzdách a benefitech. Jedná se o něco mnohem hlubšího, co se může stát součástí firmy a prospívat jak byznysu, tak lidem a jejich okolí.

Ve třech tematických blocích se nejprve podíváme na to, co pro udržitelnost štěstí v práci mohou dělat jednotlivci. Dále nahlédneme do firem od nás i ze světa a skrze case-studies se dozvíme o osvědčených nástrojích a praktikách. Nakonec se optikou světových psychologů podíváme na svět práce v těžkých časech z nadhledu a s výhledem.

Udržitelnost ale nebude jen tématem přednášek. Už před lety se organizátoři zavázali, že udělají maximum pro minimalizaci negativních dopadů všeho, co s pořádáním takto velké akce souvisí. Ať už jde o lokální catering, přístup k produkci jednorázových materiálů, nebo výběr produktových partnerů.

O své zkušenosti s tématem se podělí hned několik vystupujících:

- Michal Šrajer, spoluzakladatel Happiness@Work

- Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské a psychoterapeutka

- Dalia Feldheim, zakladatelka Flow Leadership Consultancy

- Pavel Pumprla, profesionální basketbalista a inspirativní řečník

- Michal Liday, CEO slovenské Tatra banky

- Chris Low, Head of Vibe ve společnosti Canva

- Olga Rudnieva, CEO Superhumans Center a ukrajinská filantropka

- Barry Schwartz, profesor psychologie a řečník TED (Live stream)

- Edith Eger, psycholožka a autorka bestselleru Dar volby (Live stream)

Povídání s inspirativními lidmi, EXPO, relaxační zóna i dětský koutek

Kromě hlavních řečníků se návštěvníci mohou těšit také na odpolední „nekonferenční stoly”, kde si budou moci promluvit o tématech, která je samotné pálí. Mezi přednáškami budou připraveny brain breaks, při kterých si lidé vyzkouší například dechová cvičení a protáhnou si tělo. A pokud budou potřebovat, mohou se kdykoliv přesunout do relax zóny.

Součástí konference je každý rok i oblíbené EXPO, kde nabízené produkty a služby přímo souvisejí s tématem konference. Letos na něm dostanou prostor zdarma i neziskovky, které pomohli vybrat fanoušci konference na sociálních sítích. Vystavovat bude Loono, Učitel naživo a Uplatnitelni.cz

Příjemným zpestřením akce bude oblíbený pub kvíz, speed networking nebo třeba swapovací knihovnička. Pro rodiče bude v Kongresovém centru přichystán také dětský koutek, aby si mohli v klidu užít celou konferenci, zatímco o jejich děti bude skvěle postaráno.

 

Den plný workshopů

Kromě teoretických poznatků dojde i na ty praktické. Zájemci si budou moct témata probíraná na konferenci vyzkoušet na vlastní kůži, a to 14. 10. v prostorách Opero. Workshopy budou rozděleny do dvou bloků, dopoledního od 9 do 12 hodin a odpoledního od 13 do 16 hodin. 

  1. Je štěstí udržitelné? s Martinem Vasquezem
  2. Naučte svou mysl odpočívat v práci s Janou Jandovou a Marcelou Roflíkovou
  3. Štěstí bioLogicky s Liborem Mattušem
  4. Vždycky spolu! s Lukášem Venclíkem a Ondřejem Nečasem
  5. Lean Game s Radovanem Vladíkem a Janem Krchňákem
  6. Employee Experience napříč cyklem zaměstnance s Margaret Starka

 

Konference Happiness@Work Live! sice vznikla v Česku, ale i v Evropě jde o průkopnickou záležitost. Celá se točí kolem návštěvnické zkušenosti. Samotný program je protkaný zážitky, aby si lidé odnesli maximum informací i praktických dovedností. Téma konference rezonuje mnoha firmami a jak management, tak zaměstnanci na něj kladou čím dál větší důraz. Udržitelná je i samotná akce. Ať už cateringem, nebo filosofií partnerů.

Vstupenky na konferenci a workshopy je možné zakoupit na:

https://www.happinessatwork.live/cs#vstupenky

Všichni, kteří si zakoupí vstup na samotnou konferenci, následně získají 20% slevu na workshopy. Ta jim přijde v následujícím e-mailu.

Foto: Happiness@Work Live

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia