Lidé a projekty

Alice Monhartová

Publikoval Kamil Komenda19.12.2017

Energická a pracovitá dáma. Píše svůj životní příběh, který je ukázkou odhodlání jít si za svým cílem. Nepříjemná životní situace přiměla ke změně životní stylu a k hledání nových životních cest. Dřina a odříkání našla svůj cíl. Bioalis - kozí Colostrum, který změnil její život.

Alice Monhartová 9 fotografií ve fotogalerii

Co bylo tím aktivujícím impulsem ke změně životního stylu?

Má cesta ke změně, aniž bych to tušila, začala v období, kdy jsem pracovala ve farmaceutické firmě. Stejně jako se tomu děje u mnoha dalších profesí, i má práce byla plná stresu a velmi mě vyčerpávala. I přes toto velké vyčerpání se mi podařilo otěhotnět a přivést na svět zdravého syna.  

Ale spánkový deficit z kojení, přetížený organismus a všechny prožité stresy u mě pravděpodobně spustily autoimunitní onemocnění a lékaři mi diagnostikovali roztroušenou sklerózu. První reakcí na takovou zprávu byl samozřejmě šok a zjišťování, co vlastně taková nemoc znamená pro mě a mé blízké – mému mladšímu synovi bylo v té době pět let. Myšlenky, které ke mně v prvních chvílích přicházely byly destruktivní a neměla jsem ani chuť dál žít. Co mě udrželo v samotné realitě,  byl můj malý syn, který mě ještě hodně potřeboval. 

Začala jsem život vnímat jinak a úplně jsem změnila žebříček mých hodnot. Najednou pro mě mé zdraví přestalo být opomíjeným aspektem života a litovala jsem toho, že jsem se o sebe více nestarala a nešetřila se. Následně jsem začala hledat to ,,něco‘‘, co mi pomůže moji nemoc zastavit nebo se jí zbavit…. Díky znalostem ze zaměstnání jsem měla přibližnou představu co hledám.

Věděla jsem, že chemické preparáty tělo zatěžují a já tíhla k přírodním prostředkům. Začala jsem tedy hledat přírodní cestu jak zmírnit příznaky a dostat po léčbě kortikoidy imunitní systém zpět do rovnováhy. Zkoušela jsem bylinky, hledala v lékařské literatuře, na internetu. Když člověk hledá lék sám pro sebe, vyvine opravdu velké úsilí a já věděla, že potřebuji silný přírodní produkt. Věděla jsem, že byliny dokáží mé tělo zbavit toxinů, ale já potřebovala preparát, který podpoří moji sníženou imunitu po léčbě kortikoidy. Rozhodla jsem se tedy hledat v říši zvířat.

Nápovědou pro mě bylo, že např. žraloci a kozy netrpí nádorovými onemocněním. Objevení kozího kolostra mi trvalo asi půl roku, v té době byl nejbližší výrobce až ve Francii… Kontaktovala jsem je a jejich dlouholeté zkušenosti se zpracováním kozího mleziva mě přesvědčily.

Produkt, který vám dal nový smysl je kozí kolostrum. Proč zrovna tento produkt?

Posláním mleziva je ochránit imunitní systém čerstvě narozeného mláděte, a této funkce lze využít v jakémkoliv věku. A protože koza je jedno z nejzdravějších zvířat na světě, rozhodla jsem se právě pro mlezivo tohoto zvířete.

V čem je jiný oproti jiným produktům?

Rozdílnost vnímám především v tom, že mlezivo, stejně jako například krev, nelze vytvořit synteticky a tím pádem je užívání kozího mleziva pro náš organismus zcela přirozené a nezatěžující.

Kozí colostrum Bioalis je bohatým zdrojem aktivních látek, a aby byly tyto látky zachovány v množství, které je pro náš organismus tzv. „ imunologicky výjimečné ‘‘, je nutné použít mlezivo odebrané v časovém rozmezí 0 – 24 hod. po porodu.

Pokud by se tak nestalo, a mlezivo bylo odebráno později, došlo by k jejich výraznému poklesu a tím pádem by nebylo možné očekávat přínosný efekt při užívání tohoto produktu.

Proto filozofií naší značky je….“Požadujeme kvalitu, dáváme kvalitu“….a právě v garanci kvality chceme, aby náš produkt vyčníval nad ostatními.

Z čeho se skládá a proč je výjimečný?

Kozí kolostrum Bioalis je výjimečné kvalitou, kterou máme potvrzenou i laboratorními rozbory. Obsahuje Imunoglobuliny IgG, IgA a IgM – tyto protilátky v krvi slouží k zneškodnění bakterií, virů, alergenů a plísní.

Vitamíny A, B, C, D, E, koenzym Q10 a dále esenciální aminokyseliny, které jsou stavební složkou. Bílkovin a naše tělo si je nedovede samo vytvořit. Jsme tedy odkázáni na jejich příjem potravou.

Pro mě, pacientku s autoimunitním onemocněním byla zásadní informace, že kozí kolostrum Bioalis obsahuje Imunitní faktor PRP, jehož úkolem je regulace imunitního systému. V případě potřeby jej dokáže aktivovat nebo utlumit, a to v závislosti na situaci, která se v organismu odehrává.

Neadekvátní reakce, které je třeba utlumit, jsou podstatou autoimunitních onemocnění, alergií nebo Astmatu.

Jedná se o lék, nebo je to doplněk stravy?

Mlezivo, neboli prvotní mléko je z pohledu legislativy doplněk stravy. K tomu, aby se stalo lékem, musí mít přesně dané chemické složení, které se nemění a musí být provedeny klinické studie na vysokém počtu pacientů.

Pro koho je produkt určen?

Pro všechny které trápí opakovaně virózy, infekce dýchacího ústrojí, alergiky, astmatiky, pro ty, kteří mají autoimunitní onemocnění a potřebují podpořit imunitu.

Také prospívá aktivním sportovcům k rychlejší regeneraci po fyzické námaze a všem, kteří mají oslabený organismus po léčbě nádorových onemocnění.

Kozí kolostrum nesmí užívat jedinci s intolerancí laktózy a lidé s alergií na bílkovinu kozího mléka.

Proč jste se rozhodla pro dovoz kozího kolostra z Francie a  jak dlouho ho dovážíte?

U každého přírodního produktu má prostředí zásadní vliv na kvalitu produktu a proto jsem se rozhodla pro kozí kolostrum původem z Francie. Čisté prostředí rozlehlých francouzských pastvin je základním předpokladem, že se do získaného mleziva nedostanou žádné nežádoucí látky. Zdejší mnohaletá spolupráce s chovateli koz je zárukou, že mlezivo je odebíráno maximálně do 12 hod. po porodu a ne později.  Pokud se nedodrží tento časový interval určený k odběru, dochází k velmi rychlému poklesu aktivních látek a tím se sníží i účinnost kozího kolostra. Výrobce proto vysoký standard kvality potvrzuje i laboratorními testy. Kozí colostrum dovážím od roku 2012.

Kdo jsou vaši zákazníci?

Naše spektrum zákazníků je opravdu široké…..jsou to děti, lidé ve středním věku a senioři s širokým spektrem problémů. Kozí kolostrum Bioalis dodáváme do mnoha lékáren a prodejen zdravé výživy. Chceme být našim zákazníkům co nejblíže a stále k dispozici.

Našla jste produkt, po kterém je poptávka a ještě k tomu pomáhá. Jaká je vaše cesta k úspěchu?

Mým primárním úmyslem bylo pomoci sobě, svým blízkým a následně i ostatním takto nemocným. Na začátku jsem vůbec neřešila, že bych mohla tento produkt prodávat na našem trhu. A zda-li by byl produkt obchodně úspěšný. To přišlo tak nějak samo….

Největší léčitelkou je matka příroda a pokud v ní najdete to, co vám pomůže, neobejdete se bez toho a potřebujete to jednoduše znovu.

A k našemu kozímu kolostru se naši zákazníci vracejí, doporučují ho svým přátelům a to je klíč k úspěchu na který se  (asi ) ptáte.

Kde tedy všude můžeme vaše produkty koupit?

Naše produkty Bioalis mohou zákazníci koupit především prostřednictvím našeho e-shopu www.bioalis.com , kde mají naši zákazníci poštovné zdarma. Dále lze zakoupit naše produkty u vybraných partnerů. Seznam našich obchodních partnerů je uvedený rovněž na webu.

A na závěr sdělte našim čtenářům, kde čerpáte energii pro svou práci?

V přírodě.. Bydlím uprostřed brdských lesů a každodenní procházka mi dává sílu, harmonii a víru, že dokonalost přírody dokáže uzdravovat. Nejen mně, ale nás všechny.

 

Foto: Archív

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia