Česká pošta, s.p. – nekonečný příběh

Kamil Komenda27.10.2017

Českou poštu využívá každý občan naší vlasti. Především využívá pro doručení dopisů či balíků. I když zde existují alternativy v DHL, PPL, UPS a dalších přepravních organizací, stále se hojně využívá služeb České pošty.


Rozdíl v dodávkách obálek či balíků koncovým zákazníkům je v čase doručení a v upozornění na doručení. Komerční doručovací společnosti toto mají zajištěno z důvodu zachování konkurenční výhody. Avšak Česká pošta ještě nepochopila, že my obyvatelé jsme pro ně zákazníci. Kdyby to pochopili, tak by nebylo možné, obyvatelům v produktivním věku, kteří vytváří produktovou hodnotu společnosti, doručovali obálky či balíky v dopoledních hodinách. Popíšeme si příklad. Chodíte do práce od 6:00 do 14:00. Čekáte balík ze zahraničí. Dorazíte domů z práce a ve schránce nejdete upozornění od České pošty, jelikož jste nebyl v době 11:29 doma k zastižený, vyzvedněte si balík na té a té poště v čase od 8:00 do 18:00 hod.. Jelikož víte, jaké jsou fronty na poště, tak po přečtení takového upozornění máte enormně zvýšený krevní tlak. Po vydýchání zjistíte, že vám nic nezbývá a jdete na poštu si vyzvednou balík. Samozřejmě je na poště fronta, kterou je nutno si vystát. Když jste na řadě, jdete k okýnku, a tam na vás vystartuje otrávená a protivná zaměstnankyně pošty. Jste rádi, že si vezmete balí a běžíte domu.


Takže výsledkem fungování České pošty je vám znepříjemnit a znechutit posílat balíky přes Českou poštu. Jelikož se jedná o dlouhodobý problém, nerozumím manažerům České pošty, že do dnešního dne nenastavili takové procesy, které by doručovali balíky v odpoledních hodinách. Přece není těžké si udělat jednoduchý dotazník, kdy chcete doručovat obálky a balíky v průběhu dne definované časem. A podle daných potřeb zjistí, jak rozdělit personál a náklady. Výsledkem bude, že obyvatelé nebudou zbytečně navštěvovat prostory pošt a zaměstnanci pošt nebudou muset být otrávení a znechuceni tolika lidmi na poště. Tzn., že se všem uleví. Dočkáme se reálné změny v myšlení lidí ve vedení České pošty?


Jaké máte vy zkušenosti s doručením obálek či balíků prostřednictvím služeb České pošty a jste v produktivním věku?


27.10.2017

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Kamil Komenda

Kamil Komenda
Počet článků
11

Chcete psát vlastní blog?

Přidejte se
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.