Digitální detox?

Michal Pohludka23.2.2020

Sociální sítě jako dopaminová závislost přirovnávaná ke kokainu a ruku v ruce doprovázená ztrátou hodnot ve společnosti?


Ztrátou vnitřního smyslu jednotlivců, kteří sice mohou mít práci, majetek, avšak stále jim něco chybí? Digitální detox? Den “off”, silnější víkend “off”?


Lidé tleskají v sálech a následně posílají podpůrné odpůrné komentáře a podporují “apoštoly” poukazující na zhoubu sítí na dálku dopaminovou digitální cestou. Pokrytectví. Přesně od těch, kteří poukazují na závislosti na sítích a zároveň denně krmí lidi svými myšlenkami, fotkami a okamžiky jejich životů.


Přesně od těch, kteří mluví o ztrátě hodnot nás jednotlivců, přičemž realita je jiná - lidé hodnoty mají. Tradiční v lásce v/k rodině, blízkým. K místu, k živému i neživému. Pokud je nemají, mohou za to nové trendy? Nové komunikační kanály? Nové “dopaminové” stimuly? Jiný pohled na ztrátu hodnot jednotlivců a případnou závislost uslyšíme od maminky dětí, dělníka, manažera, pilota, workoholika. Jsou sítě “závislostní”? Určitě. Pomůže den “off”?


Proč by měl? Aby poznali jiný život? Pomalejší, bez informací? Pokud neumíme vypnout kolem sebe technologie kdykoliv, pak je na zváženou nad tímto přemýšlet hlouběji.


Mění sociální sítě hodnoty lidí?


Vyprazdňují nás hodnotově?


To věřím a pevně věřím, že ne.


23.2.2020

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Michal Pohludka

Michal Pohludka
Počet článků
14

Chcete psát vlastní blog?

Přidejte se
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.