Komunisti znárodňovali a jak se nám žilo.

Michal Pohludka2.8.2020

Stát uměl vše nejlépe, lidé byli motivovaní. Jedna strana vládne všem.


Některé praktiky se vrací, ale ještě ve zvláštnějším pojetí. V mnoha sektorech, plíživě a s "marketingovou grácií", která to navíc ospravedlňuje.


V rádiu i v televizi zaznívají hesla "tvorba páteřní sítě laboratoří".
Státních.
Budeme je mít pod kontrolou.
Budeme je řídit.
Budeme do nich investovat! - ALE naše peníze.
Ano?!
Naše peníze - i ty Vaše, dámo i pane. Ty, co odvádíte na daních každý měsíc.Výběrová řízení v době koronakrize neprobíhala. Proč taky? Některá neprobíhají ani nyní.


Realita s testováním SARS-CoV-2 je taková, že soukromé laboratoře investovaly do lidí, technologií a rozvoje své vlastní síly, peníze a prostředky. Dnes některé testují přes 1.000 lidí denně.
Víte o nich?
Ne!?
Jsou v pozadí, na okraji společnosti a zájmu médií, vlády.
Ale přesně ty drží Moravskoslezský kraj i celou ČR nad vodou - testuje se a zvládnou i více. Jenže to není zájem státu.


Je přeci více "sexy" udělat reportáž se sto vědci, kteří zachraňují Česko. Nižší stovky testovaných lidí denně je jejich strop.


Je přece více "sexy" napsat, že ve fakultní nemocnici jsou schopni COVID měřit do 45 minut. Ale už nikdo nenapíše, že jen jeden vzorek. Velké laboratoře udělají v té době stovku vzorků.


Je vidět, že zájmy jsou různé!
Pokud budeme podporovat státní laboratoře, které si "suší" vzorky v lednicích, protože prostě nestíhají, neb jsou tam lidé vyčerpaní, pak je to správná cesta?


Pro pacienta nikoliv!
Ten čeká.
Netrpělivě, protože jde o jeho zdraví.


Místo, aby na prvním místě byli lidé resp. pacienti - jejich zdraví, pak se vše točí o tom, že se vybuduje státní síť laboratoří.


Ale ta už existuje. Stačí, aby si na tom ministerstvu vytáhli hlavu z písku a začali mít nás - lidi a potenciální pacienty, na prvním místě.


Pak by se nemohla stát situace, že náš premiér a jeho tým chronicky prosazuje komunistický režim státních služeb kvůli jasné kontrole a na straně druhé bude do nemocnic cpát testování na COVID od firmy se složitou technologií a to bez výběrových řízení.


Peklo.
O kterém se nemluví, neb se o něm ani neví.2.8.2020

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Michal Pohludka

Michal Pohludka
Počet článků
14

Chcete psát vlastní blog?

Přidejte se
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.