Open space nejsou zlé. Musí být ale zdravé

Publikoval mvranova16.8.2018
Už dávno nepracuji v malých kancelářích ani v přelidněných open space prostorech. Pracuju ve 100 let starém domě u lesa. Ale open space mi nezpůsobuje husí kůži. Vlastně mám velké pražské kanceláře docela ráda.
Už dávno nepracuji v malých kancelářích ani v přelidněných open space prostorech. Pracuju ve 100 let starém domě u lesa.

Pracovala jsem v Economii v Karlínu a každý den chodila do velkých sdílených kancelářských prostor, kde „obsah rozhoduje“. Nijak mi to nevadilo. Nebylo to tak strašné, jak na někoho může působit. Byl tam vzduch, prostor, usměvaví kolegové. Místo na relax, telefonní budky na soukromé hovory.

Ač práci ze starého domu miluju (protože podívat se do „zeleného“, jak nabádala máma s tátou, je prostě jen zdravější), na život v korporaci nezapomínám. Aspoň na dálku z vesnice sleduju novinky, kde se co staví. Jaký kancelářský komplex v jaké lokalitě přichází s porodními bolestmi na svět.

Ve druhém čtvrtletí roku 2018 se pražský kancelářský trh rozrostl o 51 500 m2, a to díky dokončeným projektům Trimaran, Dynamica a Rustonka R2. Do roku 2020 by pak v Praze mělo být dokončeno dalších 312 500 m2. A to je fakt hodně. Co v Praze krok, to kancelář?Zmíněné budovy vypadají skvěle, třeba Trimaran na fotce je fascinující. Ale víc mě zaujmou projekty, kde se snoubí moderní a ekologický pohled na život a práci.

Certifikát WELL Building Standard™


Slyšeli jste o něm? Bude skvělé, když do budoucna nebudeme řešit jen architekturu a vybavení, ale také naše zdraví, psychické i fyzické. Do zaměstnání chodíme na několik hodin denně. Hleďme si toho, kam chodíme. Kam zaměstnavatelé vodí své zaměstnance.

V naší české kotlině máme 3 budovy, které se ucházejí o certifikát WELL. Osobně vím o 2 objektech. Jedná se o budovu Visionary a Praga Studios. Vlastní je stavební a developerská skupina Skanska.

Zasedačka roku


V ČR neustálému zlepšování pomáhá soutěž Zasedačka roku. Každý rok se hodnotí nejlepší kanceláře v České republice. Začal pátý ročník.

V projektu CBRE Zasedačka roku mohou letošní účastníci soutěžit mj. v kategorii: Zdravá kancelář, jejímž odborným garantem je Česká rada pro šetrné budovy. To je to, čemu fandím.

16.8.2018

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

mvranova

mvranova
Počet článků
13

Chcete psát vlastní blog?

Přidejte se
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.