Trh deskových her stále roste. Pomohl i COVID

zdvorak26.10.2021
Deskové hry zažívají setrvalý růst v prodejích i oblibě.

Už roce 2018 jen v Česku podle České televize po nějaké hře aspoň jednou měsíčně sáhne každý třetí Čech. A ročně vycházelo okolo pěti set titulů. Nástup covidu pak byl pro deskové hry velmi silný impuls. Třeba v Alze poskočily prodeje deskovek na jaře 2020 o 400%, Mall.cz pak uváděl za stejné období skok +100%. Ve světě pak podle serveru Statista.com predikce očekávaly růst celosvětových prodejů deskových her z 8,5 miliardy dolarů na 9,27 miliardy dolarů. Ve skutečnosti pak prodeje v roce 2020 podle Euromonitor International byly 11 miliard. Pro rok 2021 se očekávají další nárůsty.


Za zmínku stojí třeba i příběh českého FantasyObchod.cz, který nedávno změnil název na imago.cz (psáno záměrně s malým i) a jehož roční obrat je 114 milionů Kč. Loňská pandemie se podepsala na prodejích nejlepším možným způsobem a obrat se zdvojnásobil. A jaké hry u nás nejvíce frčí? Podle dat Alza.cz je pořadí následující: Krycí jména Jumanji CZ Minecraft Carcassonne Dostihy a sázky Harry Potter: Boj o bradavice Divukraj Covid 19: Jsme v tom spolu, ksakru!


Aktivity Na křídlech Jak vidno, u lídra české e-commerce převažují herní klasiky a franšízy. Kupující je spíše konzervativní. U imago.cz vidíme jiné hry, které ukazují na cílovou skupinu s hlubším zájmem o deskovky: Talisman: Lesní království Výbušná koťátka Divukraj Dobble Harry Potter: Boj o bradavice Drako 1: Drak a trpaslíci Kapesní kvízy Kdo to byl Milostný dopis Kulišák Pokud byste se chtěli inspirovat na vánoční nákup, zkuste seznam nejlepších deskovek vytvořený podle hodnocení 20 různých herních recenzentů ze Spojených států.


26.10.2021

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

zdvorak

zdvorak
Počet článků
4

Chcete psát vlastní blog?

Přidejte se
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.