Lifestyle

Byl jsem tu, Banksy!

Publikoval Redakce7.1.2018

Byl jsem tu, Banksy! 3 fotografie ve fotogalerii

Britský streetartista Banksy byl dvacet let pro lidstvo záhadou. Někdo jeho výtvory dobře zná, viděl je ve skutečné velikosti na zdech městských budov. Někdo jeho práci obdivuje a jsou i tací, kteří to odsuzují. Záhada byla také v tom, že pokaždé své umění ukázal na jiném místě světa. Jednou v Anglii, poté až dokonce v Austrálii. Nikdo nevěděl, kdo to je a nebylo lehké ho najít. Podezření začalo padat na jednoho z členů kapely Massive Attack, jenž pochází z Bristolu v Anglii, kde se objevil první graffit pod anonymním jménem Banksy. Pak začaly padat další podezření. Hlavně díky tomu, že se vždy podepsal tam, kde zrovna vystupovala sama kapela. Sám Banksy nikdy neukázal svou identitu. Až do doby, kdy jeho kolega hudebník Goldie poskytoval rozhovor a uklouzlo mu jeho jméno.... Robert, to bylo to jméno, které bylo záhadou.

Díky tomuto malému uklouznutí, se na chvíli umlčeli všelijaké spekulace o pravé identitě umělce Banskyho. Podle všeho se tedy jedná u zpěváka skupiny Massive Attack, Roberta Del Naja. Jakmile se to dozvěděl svět a znal pravou tvář, bylo to všem jasné. Už věděli, proč se graffity objevovali tam, kde oni sami ukázali svou hudební tvorbu. Věděli, že sám Robert Del Naja se věnovat streeartistu už jako dítě. Dávalo to všem smysl. Ale je to tak ve skutečnosti? Jak již víme, sám Robert Del Naja se k tomu nikdy nepřiznal.

Co když je to jen shoda náhod a existuje někdo, kdo je samotnému zpěvákovy aspoň trochu podobný? Nebo někdo, kdo ho obdivuje a díky těmto obrazům mu chtěl ukázat svůj obdiv k jeho osobě? To se už nedozvíme. Nikdy to nebude stoprocentní pravda, jelikož sám streeartista si zatím nechá své malé tajemství pro sebe. Dál bude ukazovat své graffity na městských budovách a bude se tím podepisovat. Bude svou tvorbou sdělovat světu: "Byl jsem tu, Banksy!"

 

Text: Aneta Pokorná

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia