#Trhy

Ford je v roztržce s odborovým svazem UAW kvůli podmínkám ukončení stávky

Publikoval KN27.10.2023

Výkonný předseda společnosti Ford, Bill Ford, se v pondělí obrátil na odborový svaz United Auto Workers (UAW), aby ukončil víc než měsíc trvající stávku a dosáhl nové pracovní dohody. Varoval nejen před rostoucím dopadem na automobilku, ale i na ekonomiku USA.

Ford je v roztržce s odborovým svazem UAW kvůli podmínkám ukončení stávky 1 fotografie ve fotogalerii

Jako poslední zasáhlo Ford rozšíření stávky na továrnu v Kentucky, které bylo pro firmu další tvrdou ránou. Celkově je nyní více než 34 000 členů odborů pracujících u Fordu ve stávce, zatímco Ford propustil 2 480 dalších zaměstnanců kvůli dopadům stávky.

Americký automobilový gigant by měl platit odpovídající mzdy

Ford před UAW uvedl, že je zapotřebí spojit síly a tuto záležitost ukončit. Dostalo se mu však ostré reakce Shawa Faina, prezidenta UAW, který na jeho výzvu odpověděl, že pokud chce Ford být celoamerickou automobilovou společností, měl by platit odpovídající mzdy a benefity.

Ford tvrdí, že návrhy UAW by firmu zbankrotovaly a že je na hranici svých možností ohledně navýšení mezd a výhod. Nabídka Fordu zahrnuje 23% zvýšení mezd do začátku roku 2028, což je více, než nabízí společnosti GM nebo Stellantis, které řeší ten samý problém.

Ford dále tvrdí, že jiné automobilky jako Toyota, Honda a Tesla stávku vítají, protože vědí, že čím déle trvá, tím víc jim to prospívá. Zároveň odmítá označení "nepřítel" odborů, avšak tvrdí, že by se odbory měly zabývat spíše konkurenčními společnostmi v zahraničí a nepřestává zdůrazňovat, že tato situace může poškodit americkou ekonomiku. Fain kontruje tím, že zaměstnanci zahraničních automobilek nejsou nepřátelé a v budoucnu by se dle něj měli stát členy UAW.

 

 

 

 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.