#Trhy

Microsoft předběhl Apple v žebříčku nejhodnotnějších společností světa

KN19.1.2024

Dne 12. ledna se Microsoft stal nejhodnotnější společností na světě a sesadil tak dlouho dominujícího Apple. Tato změna byla poháněna obavami z poptávky, které zasáhly akcie výrobce iPhonů. Zatímco akcie Applu zažily v roce 2024 tříprocentní pokles, Microsoft od začátku roku o 3% vzrostl. Tento růst byl částečně vyvolán díky investici do OpenAI, která jej dostala do vedoucí pozice v oblasti generativní umělé inteligence. Tato změna na vrcholu ukazuje dynamiku a neutuchající konkurenci v oboru, kde inovace a investice do nových technologií hrají klíčovou roli.

Microsoft předběhl Apple v žebříčku nejhodnotnějších společností světa 1 fotografie ve fotogalerii

Microsoft začlenil do svého softwaru technologii OpenAI, což přineslo oživení v oblasti cloud computingu. Jeho silná pozice v oblasti umělé inteligence také vytvořila novou konkurenci pro dominantního hráče, Google.

Apple čelí problémům s poptávkou, zejména po iPhonu, zatímco jeho rival Huawei si přivlastňuje podíl na trhu. Prodej nového produktu, Apple Vision Pro, odstartoval v únoru, ale očekává se, že jeho úspěch bude mít svá omezení.

Udržitelnost tržní hodnoty technologických gigantů

Společnosti Apple i Microsoft jsou obchodovány za relativně vysoké ceny v porovnání s očekávanými zisky. Tato situace vzbuzuje otázky ohledně udržitelnosti jejich tržních hodnot v blízké budoucnosti.

Prognózy a očekávání

Očekává se, že Apple za prosincové čtvrtletí zvýší své tržby o 0,7 %, což by byl první meziroční nárůst za čtyři čtvrtletí. Microsoft, podporován růstem cloudového byznysu, hlásí očekávaný nárůst tržeb o 16 %.

 

 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.