IT

Hackathon HackFlow zve vývojářské hvězdy do Prahy, pomůžou s daty České spořitelny

Publikoval Redakce29.8.2022

Ve dnech 15. - 16. září se uskuteční v prostorách České spořitelny v Praze unikátní setkání IT vývojářů na hackathonu „HackFlow“ s cílem vytvořit unikátní řešení pro datové toky České spořitelny. Hackathon HackFlow pořádá jeden z nejúspěšnějších tuzemských startupů MANTA ve spolupráci se společností Profinit a Českou spořitelnou.

Hackathon HackFlow zve vývojářské hvězdy do Prahy, pomůžou s daty České spořitelny 1 fotografie ve fotogalerii

Hackathon je neformální událost, během níž se sejdou vývojáři, kteří společně pracují na konkrétním projektu. Všichni mají stejné zadání a výsledkem má být řešení konkrétního problému. „Smyslem je podívat se na věc z jiné perspektivy. Hodně velkých mozků pracujících v jedné místnosti dokáže geniální věci,“ říká CEO společnosti MANTA Tomáš Krátký a doplňuje: “Hackathon je pro průlomové myšlenky ideální platforma.“

 

Nahlédněte do datové architektury bankovního giganta

Jedna z největších bank na českém trhu s více 4 miliony klientů nabídla pro letošní ročník svoji datovou architekturu. Vývojáři do ní mohou nahlédnout pomocí unikátních sad metadat, které vygeneruje samotná Manta. Řešitelské 3–5 členné týmy budou mít k dispozici stejnou typizovanou sadu metadat popisující datové toky napříč několika informačními systémy banky. Úkolem každého týmu bude přijít s hotovým řešením nejlépe ve všech 4 výzvách:

 

  1. Vertikální agregace - nivelizace hierarchie datových objektů
  2. Horizontální agregace - selektivní přeskakování a zapouzdření specifických typů uzlů orientovaného grafu
  3. Překlenutí chybějících článků („mezer“) - v souvislém řetězci datového toku
  4. Podmínečná (conditional) lineage - zjednodušení grafu eliminací určitých vazeb na základě jejich relevance pro účel dané analýzy

 

Buďte u zrodu geniálních nápadů, přijďte na hackathon HackFlow

„Zveme všechny, kdo milují data, inovace a umí se podívat na problém „out of the box“, komentuje výzvu České spořitelny Tomáš Krátký a dodává: “Hackathon je navíc místo, kde se setkají lidé, kteří by se nikdy nepotkali a vznikají na něm jedinečné pracovní i lidské vztahy.“  Výkony jednotlivců a celých týmů bude sledovat porota složená ze zástupců pořádajících firem a výhry jsou velkorysé.

 

Vítězové jsou rozděleni na 3 kategorie a získávají:

Student - dvouměsíční placená stáž ve společnosti MANTA v její pobočce v Lisabonu

Zaměstnanec pořádajících firem - víkendový pobyt v Lisabonu pro dvě osoby

Ostatní účastníci - poukaz na konferenci DevTernity v Praze

Nejlepší tým pak získá poukázku do Alza.cz v hodnotě 100 Eur pro každého člena týmu. Počet míst na hackathon HackFlow je omezený, proto se registrujte co nejdříve na stránkách hackflow.cz.

 Foto: hackflow.cz

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia