#Lidé a projekty

Jaká témata letos hýbou HR světem?

Publikoval Zuzana Sýkorová1.9.2019

To zjistíte na konferenci EVOLVE! Summit 2019

Jaká témata letos hýbou HR světem? 1 fotografie ve fotogalerii

Už jen necelé tři měsíce zbývají do největší HR události roku, již pátého ročníku konference EVOLVE! Summit, který proběhne 12. a 13. listopadu v brněnském SONO Centru. Letos se sejde více než 500 účastníků a na čtyřech pódiích je čekají dva dny těch nejzajímavějších informací z oboru. Těšit se znovu mohou na přednášky, případové studie, workshopy a nově i produktové prezentace. Přijede více než 30 řečníků a školitelů z celého světa. Většina jmen je již potvrzených a postupně se objevují na webu konference. Podívejte se na výběr témat, která pro vás organizátoři letos nachystali.

Marketing jako klíčová dovednost HR oddělení

Oblast, která bude v následujících letech pro nás všechny naprosto klíčová. Většina firem už pochopila, že marketing je nedílnou součástí HR oddělení, ale tvořit zajímavý obsah, a navíc ho umět zajímavě odkomunikovat, to je obtížná a komplexní disciplína a to, jak v ní budete dobří, bude určovat i to, jak dobře si povedete jako firma.

Dan Kelsall pochází z Manchesteru a patří mezi přední britské odborníky na content marketing. Dan vás naučí nejen jak obsah tvořit, ale i jak ho uspořádat tak, aby fungoval na náš mozek a podvědomí. Jeho kniha F*cking Good Content velmi neotřelým způsobem ukazuje, jak se má v dnešní době, kdy na nás útočí informace ze všech stran, tvořit obsah, který i v té záplavě ostatních informací zachytí vaši pozornost. Lidé, kteří prošli tréninkem od Dana, začali na sociálních sítích kontinuálně dosahovat několika set lajků, ačkoli dříve jich dosahovali maximálně pět až deset. Čím to? Dan vám ukáže, kde je to kouzlo. 

 

Vyhledávání zahraničních kandidátů

Andrew Stetsenko má za sebou spousty zajímavých počinů, od GlossaryTech po Relocate.me, což je jedna z největších platforem, kterou využívají IT kandidáti, kteří se chtějí za prací stěhovat. Andrew sesbíral data, která vám jasně ukáží, které národy jsou otevřenější práci v regionu CEE a které nikoli. Ukáže vám, které národy jsou pro zahraniční nábor stále podceňované a na které se ještě můžeme zaměřit. Andrew také odhalí, jaké balíčky benefitů firmy kandidátům chystají, aby je byly schopné nalákat. 

 

   

Kam nové technologie posouvají schopnosti hodnocení kandidátů

Díky technologiím jste dnes schopni sestavit si psychometrický profil kohokoli na základě psaného textu, mluvené řeči, intonací nebo na základě mikrovýrazů v obličeji. Možná, že někteří již používáte Crystal Knows, ale podobných aplikací je dnes daleko více a spousta z nich dosahuje více jak 85% přesnosti. Alan Walker je velkou hvězdou našeho oboru ve Velké Británii a na západu Evropy, a to právě díky jeho porozumění technologické oblasti v HR. Právě on vás seznámí s tím, jaký je nejnovější vývoj v oblasti diagnostiky a jak vám mohou technologie pomoci. 

 

 

Neurodiverzita

V ekonomice, kdy je každá firma ráda, že najde jakéhokoli zaměstnance, který chce a bude pracovat, je diverzita až na druhém místě. Neurodiverzita však řeší diverzitu, která mezi lidmi panuje na základě odlišnosti nervového vnímání vjemů. Kolem 20 % lidí v populaci trpí nějakým stupněm poruchy pozornosti, hyperaktivity, poruchy učení či autismu. Mnohdy se jedná o velmi mírnou úroveň, ale i tato znamená odlišné fungování zpracování informací v mozku od ostatních.

Jen se rozhlédněte kolem sebe – určitě uvidíte kolegy, kteří jsou na poradě již po dvaceti minutách myšlenkami úplně jinde. Velké firmy jako HP, SAP a Microsoft začaly pracovní prostředí upravovat tak, aby to jednotlivým lidem více vyhovovalo (open space, počet lidí v kanceláři). A nejen to, vytrénovali manažery, aby byli schopni i jinak zadávat a kontrolovat úkoly. Výsledky byly velmi zajímavé. Theo Smith dokáže svým charismatem a povídáním o neurodiverzitě strhnout a věříme, že to samé se mu během konference podaří i u vás.

 

Co je nového v oblasti HR Tech

Do HR se v posledních letech pouští nové technologické firmy, vznikají nové start-upy, které inovují již existující a ženou trh opět dál. Chris Raw z Jobpalu, což je jeden ze světově nejuznávanějších výrobců chatbotů, vám představí, kam se právě oblast chatbotů za poslední rok posunula a ukáže vám pár příkladů velmi inteligentních chatbotů. Dozvíte se, do jakých HR oblastí se investuje a jakým směrem se oblast HR Tech bude dál zaměřovat a co to konkrétně může znamenat pro naši práci. 

Kromě výše zmíněných se můžete těšit na další témata jako také vývoj pracovních dovednostní a schopností, práci s lidmi uvnitř firmy a jejich rozvoj, employer branding, anebo nové metodiky vyhledávání kandidátů.

Tuto událost by si žádný HR profesionál, recruiter nebo sourcer neměl nechat ujít! Vstupenky jsou v prodeji na webu konference www.evolvesummit.cz.

 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.