#Lifestyle

Když svatba, tak svatba!

Aneb proč je lepší váš velký den přenechat agentuře? Svatba je takovým tím jedním největších dnů v našem životě. Jako malé holky sníme o tom, že si na svatbu oblečeme takové a takové šaty, s tak dlouhou a takto dlouhou vlečkou, třpytivou čelenkou, věnečkem z květin se závojem nebo bez? To jsou hezké starosti a většina z nás má v tomto ohledu jasno. Jenomže co to ostatní? To už taková sranda není, a proto v tento moment přichází stále častěji ke slovu svatební agentury. Zkrátka si člověk chce tento den užít bez stresu a předsvatebního dohadování. Mít svatbu takovou, jakou si snoubenci vysní a ne narazit na tvrdou realitu, na kterou narazí každý, kdo se rozhodne zorganizovat si svatbu sám. Něco o tom ví jedna ze zakladatelek Svatebního atlasu Míša Schwarzová, která si svou vlastní svatbu musela nejdříve zorganizovat sama, aby zjistila, že potřebuje mít svou vlastní svatební agenturu - Svatební atlas.

Když svatba, tak svatba! 5 fotografií ve fotogalerii

Jak svatbu prožívají ženy a jak naopak muži?

Ženy prožívají svatbu jako jejich den D, kdy chtějí být tou nejkrásnější a mít vše dokonalé do posledního puntíku. Muži většinou nechávají hodně věcí na partnerce ve smyslu plánování celého dne, výběru barev apod. a mají hlavní úkol dorazit k oltáři :-)

Je svatba ženskou záležitostí, nebo oslovil někdy muž Svatební atlas s tím, že chce zorganizovat svatbu?

Svatba je záležitostí určitě obou partnerů nejen ženy a ano i muž již oslovil Svatební atlas se žádostí o zorganizování svatby.

Když se řekne tradiční svatba, co se pod tímto pojmem rozumí?

Pod pojmem tradiční svatba si většina lidí představí nevěstu v bílém, ženicha v černém, obřad a poté svatební hostinu s klasickým obědem a zábavou až do noci a spoustu zvyků, které ke svatbě patří jako jsou: špalír po obřadu, ženich přenáší nevěstu přes práh, rozbití talíře a společné zametání střepů, první společné jídlo při hostině - vetšinou knedlíčková polívka, krájení svatebního dortu, první tanec, svatební hry během dne, svatební koláčky atd.

Jakou nejnetradičnější svatbu jste kdy organizovali?

Nejnetradičnější svatbu jsme organizovali v trošku jiném sledu průběh dne. Začátkem byl oběd s rodinou - 50 osob, následoval obřad kam přijelo dalších sto lidí a pak odpolední a večerní šňůra koncertů doprovázená rautem

Jak byste svatbu zařídili, kdyby na svatbě měli být komplikovaní členové rodiny? Znáte to, teta se nesnáší s druhou tetou a tak podobně.

Tak pro začátek určitě pokud je to možné rozesadit dané osoby co nejdále od sebe a v případě nepříjemných setkání zabavit jednu nebo druhou osobu, aby se vzájemně nemuseli bavit či  potkat tváří v tvář (pokud na to budu jako organizátor upozorněn, budu je více sledovat a snažit se těmto situacím vyhnout).

Proč si tak často lidé dnes nechávají dělat svatbu přes agenturu?

V dnešní uspěchané době není moc času navíc a pokud nechcete strávit spoustu času u internetu hledáním kvalitních dodavatelů jednotlivých služeb, jejich prověřováním, sháněním dekorací sladěných do nejmenšího detailu a chcete si přípravu, plánování i prožití celého dne užít v klidu a bez stresu, je pro vás agentura tou pravou volbou. Svatba přes agenturu Vám ušetří čas, nervy i peníze.

Co vás na svatbách baví nejvíce? Jaká byla ta vaše vlastní svatba?

Na svatbách mě baví úplně vše od tvoření konceptu, přes plánování až po závěrečný několikadenní maraton, ale nejvíce mě baví pohled nevěst v jejich den D, kdy i beze slov vidíte jak si svůj den užívají a jsou šťastné.

A ta moje svatba?

Se svatební organizací jsme začaly na základě zkušeností z mé svatby. Moje svatba byla nádherná, ale také náročná. Byla jsem taky jedna z nevěst, které ten svůj den mají vysněný do detailu a vyzkoušela jsem si, kolik času stojí samotná příprava všech maličkostí. V den D jsem pak měla všechno v hlavě, starala jsem se o vše, aby se vydařilo, ale jak to tak bývá, se na spoustu věci zapomnělo. Uvědomila jsem si, jak moc se hodí, aby v ten samotný den byl někdo, kdo se o vše postará a všichni svatebčané, včetně nevěsty a ženicha, si to užijí na maximum. Nemusí to být někdo, kdo vám striktně bude říkat co teď a co potom, ale takový ten našeptávač kdy novomanželé i všechny ostatní bude navádět.

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.