#Lifestyle

Kolik si princ Harry a Meghan Markleová vydělají jako „finančně nezávislí“? Desítky milionů korun měsíčně

Publikoval Lukáš Kovanda13.1.2020

Kolik si princ Harry a Meghan Markleová vydělají jako „finančně nezávislí“? Desítky milionů korun měsíčně 1 fotografie ve fotogalerii

Princ Harry a jeho choť Meghan Markleová v týdnu šokovali oznámením, že se stahují do ústraní a že chtějí být finanční nezávislí. Zkrátka a dobře, šlechtický život chtějí vyměnit za život, který je blíže tomu, jejž vede obyčejný smrtelník. Z ekonomického hlediska je to však nesmysl. Značka britské královské rodiny je tak mocná a výnosná, že může dávat dobře vydělat i „vyděděncům“ ještě dlouho poté, co ti se rádoby stáhnou do ústraní a budou se snažit vést údajně finančně nezávislý život.

Dost dobře to není možné, každý ví, že manželé Harry a Maghan nikdy tak úplně vyděděni nebudou. Vždy budou patřit do královské rodiny. A vždy tak tedy budou moci díky své příslušnosti ke královské rodině vydělávat peníze, o nichž se běžnému smrtelníkovi ani nesní. Finanční nezávislost obou dvou je nedosažitelná, zejména zůstanou-li spolu jako manželé, neboť závislost už si vypěstovali, a to závislost vlastně doživotní. Harry svým samotným narozením, Meghan pak provdáním se za něj.

Tak například princ Harry si může za jeden konferenční projev říci o zhruba půl milionu dolarů, tedy přibližně 11,5 milionu korun. Tolik zhruba pobírá za své vystoupení například bývalý americký prezident Barack Obama. Pokud by Obama prohlásil, že od teď chce být finančně nezávislý, a rozejít se s předchozí dráhou amerického prezidenta, ťukali by si lidé na čelo nebo by to považovali za vrchol pokrytectví či neloajality. Právem, samozřejmě. I Obama už bude nadosmrti závislý – a to i finančně závislý – na tom, že byl americkým prezidentem. To už mu nikdo neodpáře, i kdyby tisíckrát chtěl. Je možné, že výdělek za jeho konferenční vystoupení bude postupně klesat, vždy však zůstane vysoce nadprůměrný, ba astronomický v porovnání s výdělkem řadového konferenčního řečníka.

A jak dále vypočítává Jeff Jacobson z agentury Talent Bureau, jež podobné osobnosti zastupuje, za pouhou účast na společenské akci si pak Harry s Meghan jako pár mohou účtovat více než sto tisíc dolarů, což odpovídá 2,5 milionu korun.

Pokud se pár rozhodne coby „influencer“ kapitalizovat desetimilionovou „armádu“ odběratelů svého instagramového účtu, může si říci o dalších zhruba 34 tisíc dolarů, neboli takřka 800 tisíc korun, za to, že prostřednictvím sociální sítě zpropaguje dané zboží či službu, odhaduje web InfluencerMarketingHub.

Harry s Meghan tedy mohou celkem pohodlně vydělávat desítky milionů korun měsíčně. Ovšem pokud by neexistovala vazba na britskou královskou rodinu, nemusí to být ani koruna. Vždyť Harry, i když absolvoval vojenskou akademii a „udělal si řidičák“ na vrtulník, nemá vysokoškolské vzdělání. Jsou tací, třeba úspěšní sportovci, kteří se i bez vlastnictví vysokoškolského diplomu mohou živit vystupováním na konferencích a společenských akcií, třeba jako motivační řečníci. Ale musí za sebou opravdu něco mít. Například pokoření řady osmitisícovek nebo vítězství na olympiádě.  Nic takového se sebou Harry ani Meghan nemají. Mají za sebou – vlastně pořád s sebou – právě „jen“ příslušnost k britské královské rodně, dost možná nejprominentnější rodině světa. V téhle „loterii Osudu“ vyhráli na celé čáře a jednou provždy – se vším, co k tomu patří.

Finanční nezávislost Harryho a Meghan je sci-fi. Není možná. Pohádkově bude oběma vydělávat příslušnost k britské královské rodině, i když budou omílat farizejské fráze o své nezávislosti dnem i nocí, do omdlení.

A to ani nepočítáme Harryho zděděný majetek, který v přepočtu odpovídá zhruba 900 milionům korun. To už je suma, která i při dnešních rekordně nízkých úrocích teoreticky umožňuje celkem pohodlný a bezpracný „život jen z úroků“.

foto: Pixabay

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.