Lidé a projekty

Natálie Bernard - módní poradkyně

Publikoval Jana Albrechtová5.9.2016

Nevíte co na sebe? Váháte, nebo nesnášíte nakupování oblečení? Máte dojem, že vám nic nesluší, nebo že ošacení v obchodech není šité pro váš somatotyp? Vězte, že tomu tak není, občas se stačí jen zeptat toho správného člověka. Jednoho takového jsme pro vás našli. Jmenuje se Natálie Bernard a módou to opravdu umí.

Natálie Bernard  - módní poradkyně 3 fotografie ve fotogalerii

Proč jste se vydala na cestu módní poradkyně? Pracovala jste vždy v módním sektoru?

Protože módu miluju už od doby, kdy mi bylo náct. Jezdila jsem tehdy k naší rodině do Německa a byla úplně unesena stylem lidí, módními řetězci a vůbec nabídkou oblečení, která u nás byla tehdy velmi malá. V módním sektoru jsem nepracovala. Ale řadu let jsem byla pomocníkem pro mé přátele, kteří se chtěli oblékat šik. Pracovala jsem na stylingu pro focení společnosti BeTulip, s kamarádkou pořádala bazary oblečení a spoluzaložila dnes již známý a velmi úspěšný bazar „Pošli to dál“.  Chvíli jsem měla také svůj fashion blog. Nyní postupuji své outfity na svém profilu na Facebooku. Sázím na reálnost a opravdovost.

Vaše webová prezentace se jmenuje Fashion Game. Proč jste zvolila zrovna tento název?

Věřím, že móda je především hra, tudíž pojďme si hrát.

Jaký druh žen či mužů vašich služeb využívá?

Primárně jsem zaměřena na obyčejné lidi. Toto je má cílová skupina. Takže vy, vy a také vy. Zatím se na mě obracejí ženy. Muži občas zakoupí dárkový poukaz na mé služby pro své ženy či přítelkyně.  Na mých posledních přednáškách o módě v Ostravě se již muži objevují, což mě moc těší.

Jaký je věkový průměr vašich klientek?

Přibližně 24-60let.

Jak taková přednáška o módě vypadá?

Různě. Na přání klienta. Většinou mluvím o tématech, jako jsou image, outfity, třídění šatníku, basic pro muže a ženy, udržitelná móda, optické klamy při oblékání, tipy a triky apod.

Co vás dokáže v šatníku vašich klientek překvapit nejvíce?

Někdy jsou to kvanta oblečení, někdy naopak minimum oblečení. Občas mě pobaví, když mi při „Čistkách a optimalizacích šatníků“, kterým se intenzivně věnuji, ženy povídají příběhy k jednotlivým kouskům oblečení. Známe to všichni. Občas v šatnících postrádám např. kvalitní svetry a kvalitní trička a dobře padnoucí oblečení. To samozřejmě souvisí i s aktuální nabídkou trhu.

Máte pro ženy nějakou univerzální radu týkající se stylu oblékání?

Respektujte váš osobní styl, postavu, peněženku a příležitosti kam se oblékáte. V oblečení se musíte cítit dobře a outfit by vám měl sedět.

Co když má nějaká klientka na ošacení velmi omezený rozpočet?

Věřím, že styl a osobní vkus není o penězích. Já velmi preferuji second handy, protože zde naleznete spoustu kvalitních kousků, originálních značek a stálic, které vám báječně doplní šatník. Navíc jsem zastánce udržitelné módy.

Jaký nejzajímavější kousek jste v second handu kdy objevila?

Černé sako zn. Prada. Modrý chlupatý kabát, který si zahrál v novém videoklipu VŠB – TUO a měl ho na sobě Michal Kavalčík.

Jaká je zpětná vazba vašich klientek?

Je pozitivní. Jsou nadšené. Užívám si úsměvy klientek, když od nich odjíždím s pytlem vyřazeného oblečení. Skříně a police jsou uklizené, probrané a navíc během třídění šatníku sepisuji seznam oblečení, které by bylo dobré do šatníku průběžně doplnit, aby byl kompletní a dobře kombinovatelný.

Jak potom s tímto oblečením nakládáte?

Odvážím ho do charitativních obchodů Moment, kterých je v Ostravě již šest. Obchody darované věci prodávají a každý z nich podporuje konkrétní neziskovou organizaci. Tento model se mi moc líbí a hlavně podporuje myšlenku udržitelné módy.

Jak náročná je pro vás tato činnost?

Aktuálně jsem na rodičovské dovolené. Připravuji si „půdu“ pro své podnikání. Zatím pracuji dva dny v týdnu a dle individuálních zakázek. Např. fotím také pro Ostravský dopravní integrovaný systém cestující na zastávkách, kteří mají podle mě super outfity. Takže street style.

K čemu jsou Ostravskému dopravnímu integrovanému systému tyto fotografie?

ODIS rozjel nedávno velkou reklamní kampaň. Jedna z platforem je focení streetové módy přímo na zastávkách. A to je má práce. Fotky jsou posléze zveřejňovány na Facebooku s krátkou informací o lidech, které vyfotím.

Čím vám dělá vaše práce největší radost?

Radost mi činí to, že dělám, co mě nejvíce baví, potkávám zajímavé lidi, dostávám různorodé zakázky.

A velkou radost mám z toho, že jsem si dovolila dělat to, co mě již řadu let táhlo a zajímalo.

Jaký máte nejoblíbenější kousek ve své šatní skříni?

Těch je více. Oblíbené jsou oversize košile, klasické černé sako od Prady, kvalitní černé jeansy a velké šály. A jsem velký fanoušek do nakupování bot.

Jaký styl oblékání je vám osobně nejbližší?

Pohodlná streetová móda.

Co byste na sebe naopak nikdy neoblékla?

Tělové silonky a zahradníky.

Jaké jsou vaše vyhlídky v roce 2016?

Budu pokračovat v třídění šatníků, doprovodech klientů na nákupy oblečení, přednáškách o módě a těším se na vše nové.

Jaké je vaše životní motto?

Teď a tady.

Jaká je vaše cesta k úspěchu?

Dělat co mě opravdu baví a uspokojuje.

 

Foto: Archiv

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia