#Lidé a projekty

Ocenění IBM Firma roku 2022 Olomouckého kraje získala Sensio.cz, vyrábí 3D hudební nástroje

Redakce20.10.2022

IBM Firma roku 2022 Olomouckého kraje se jmenuje Sensio.cz a zabývá se vývojem a provozováním informačních systémů pro školství a výrobou hudebních nástrojů na 3D tiskárně. Titul MONETA Živnostník roku 2022 Olomouckého kraje získal umělecký sedlář a brašnář Milan Heitmar.

Ocenění IBM Firma roku 2022 Olomouckého kraje získala Sensio.cz, vyrábí 3D hudební nástroje 1 fotografie ve fotogalerii

„Jsem umělecký sedlář a brašnář a zabývám se prací s kůží, kde svoje výrobky zdobím metodou leather carving. Motiv si na kůži nejdříve namaluji, poté jej vyrazím portfoliem raznic, a nakonec jej vymaluji akrylovými barvami,“ říká vítězný živnostník Milan Heitmar. Řemeslné dědictví zanechané mnoha generacemi se snaží zachovat ve své výrobě, každodenní práci, a tedy ve svém životním poslání. Je to návrat zpět, přesný opak dnešního high-tech věku. Své ruce společně s nástroji, které už používaly generace řemeslníků před ním, využívá k vdechnutí života věcem, které tu zůstanou. Záměrem dílny není množství, ale kvalita a jedinečnost každého jednotlivého kusu. Před osmi roky si ušil svoji první výstroj a práce s kůží ho uchvátila natolik, že se jí nejdříve věnoval při práci a poté začal v tomto oboru podnikat. Neustále se snaží studovat trendy v ražbě a používat nové prostředky a metody, aby byly výrobky lepší a dokonalejší. Od konkurence se odlišuje uměleckým cítěním, citem pro barevné sladění a detaily, které jsou určující pro výslednou kvalitu výrobku.

„Gratuluji panu Heitmarovi k prvnímu místu v krajském kole Živnostníka roku. Myslím, že vyhrál oprávněně, navazuje na řemeslné dědictví v oboru,“ uvedla k vítězi za porotu Hana Piškulová z MONETA Money Bank.

Stříbro bere Jana Kašparová, která se věnuje cukrářské výrobě. Bronz si odváží Michaela Krumpová pomáhající klientům od bolesti pohybového aparátu.

„Máme dvě divize, softwarovou, která se věnuje vývoji a provozování informačních systémů pro školství a hardwarovou, kde vyvíjíme a vyrábíme hudební nástroje na 3D tiskárně,“ říká jednatel Jan Tobolík z vítězné společnosti Sensio.cz. Dva kluci, jeden hudebník a druhý programátor, se potkali v roce 2011 a začali programovat informační systém pro základní umělecké školy. Aktuálně jejich společnost dodává do celého světa. V rámci základních uměleckých škol je zákazníkem škola, respektive její ředitel. V oblasti hudebních nástrojů jsou zákazníky hudebníci, ať už amatérští nebo i profesionálové. Každý má jiné potřeby, a právě díky technologii 3D tisku je firma schopna vyřešit jakýkoliv problém na míru. Zakázkové úpravy či personalizace dělají z jejího produktu ještě něco navíc. Aktuálně má společnost dvanáct zaměstnanců a osm dalších externích spolupracovníků. Doba covidu posunula firmu o několik úrovní kupředu, během jednoho roku vymysleli a zrealizovali prototyp produktu, poté ho dokázali prodat několika desítkám zákazníků. Díky tomu během několika měsíců rozběhli všechny výrobní procesy až po expedici a dopravu po celém světě.

 „Oceňuji krásné hudební představení, které pánové z vítězné společnosti předvedli na pódiu. Bylo to velmi efektní. Právem tak získali prvenství,“ okomentoval volbu poroty produktový manažer pro elektromobilitu ze společnosti Volkswagen Dušan Klimek.

Druhé místo získala firma Juuva.cz, výrobce speciálních knih pro děti. Bronz si odváží společnost GIVT.cz, internetový portál pro podporu neziskových organizací.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která v každém kraji oceňuje živnostníky, kteří dokázali překonat nejrůznější nástrahy podnikání, a přeci to nevzdali, zvítězila a toto ocenění v Olomouci získala cukrářka Jana Kašparová.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2022 a MONETA Živnostník roku 2022 se uskuteční 8. prosince na pražském Žofíně.

„Aktuálně zažíváme velmi turbulentní období, které na nás klade mimořádné nároky. Týká se to všech oborů činností a všech, malých, středních i velkých podniků a živnostníků. Proto je jejich podpora ještě důležitější než jindy a my jsme velmi rádi za to, že můžeme být partnery soutěže, která pomáhá rozvoji podnikání ve všech koutech republiky. I my se na všech svých projektech snažíme využívat v nejvyšší možné míře spolupráce s místními dodavateli, a podporovat tak střední podnikání a živnostníky v celé České republice,“ sdělila vedoucí útvaru komunikace a marketingu Skupiny VINCI Construction CS, Iveta Štočková.

IBM Firma roku 2022 Olomouckého kraje:

  1. Sensio.cz s.r.o. – výroba 3D hudebních nástrojů a vývoj informačních systémů pro umělecké školy (Přerov)
  2. Juuva.cz s.r.o. – tvorba speciálních knih pro děti (Zábřeh)
  3. GIVT.cz s.r.o. – internetový portál pro podporu neziskových organizací (Olomouc)

MONETA Živnostník roku 2022 Olomouckého kraje:

  1. Milan Heitmar – umělecký sedlář a brašnář (Velké Losiny)
  2. Jana Kašparová – cukrářská výroba (Hošťálková)
  3. Michaela Krumpová – pomoc klientům od bolesti pohybového aparátu (Ruda nad Moravou)

 

Ekonomicky nejúspěšnější firma roku 2022 Olomouckého kraje:

CATHEDRAL Software, s.r.o. – vývoj a dodávky konfigurátoru výrobků (Prostějov)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2022 Olomouckého kraje:

Jana Kašparová – cukrářská výroba (Velké Losiny)

Foto: firmaroku.cz

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.