#Lifestyle

PHILIPPE STARCK

Redakce19.10.2017

Legendární designér Philippe Starck byl čestným hostem speciální události k prvnímu výročí otevření monobrand showroomu FLOS v Praze. Událost pořádal přední italský výrobce špičkového osvětlení pro soukromé rezidence i veřejné interiéry – společnost Flos ve spolupráci s firmou Konsepti, výhradním zástupcem značky v České republice a na Slovensku. Díky strategické přítomnosti značky v neobyčejném prostředí bývalé továrny Holport, vášni a technickým know-how týmu Konsepti se společnosti Flos podařilo dokončit několik významných projektů jak v oblasti rezidenčních projektů, tak v oblasti veřejných interiérů. A to hned v prvním roce přítomnosti firmy na místním trhu, čímž dosáhla významných obchodních cílů.

PHILIPPE STARCK 22 fotografií ve fotogalerii

Philippe Starck hraje v historii a vývoji firmy FLOS klíčovou roli. Hned na začátku své spolupráce se značkou, představil ikonické a revoluční osvětlovací objekty. Některé z nich významně ovlivnily samotný koncept průmyslového designu.

Philippe Starck se v Praze společně s výkonným ředitelem firmy Flos Pierem Gandinim a majitelem společnosti Konsepti Davidem Řezníčkem zapojí do několika iniciativ.  V divadle La Fabrika promluvil o své vizionářské filozofii se zaměřením na světla. Následovala koktejlová party, která se konala ve vnitřních i vnějších prostorách firmy Konsepti. Zde byly také vystaveny některé z nejproslulejších výrobků designéra z kolekcí Flos Home, Architectural a Outdoor. K vidění byly např. oslnivý výrobek Superarchimoon Outdoor venkovní verze věhlasné lampy uvedené na trh v roce 2000, slavné lampy z kolekce Guns z roku 2005 (20 % z příjmů z jejich prodeje je darováno asociaci Fratelli dell’Uomo na podporu sociálních, lékařských a ekonomických programů pro nejvíce znevýhodněné populace světa) a nakonec produkt z nedávné minulosti Bon Jour Unplugged malá bezdrátová lampa, která využívá inovativní technologii Edge Lighting.

Akci uzavřela VIP večeře v tanečním sále Colloredo-Mansfeldského paláce osvětleném Starckovými magickými zrcadly La Plus Belle, které oficiálně představil na nedávném salonu Euroluce – na veletrhu Salone del Mobile v Miláně. Partnerem pořádající akce se stala také společnost Merlot d’Or, specialisté na dovoz francouzských vín a investice do vína.

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.