#Lidé a projekty

Procesní řízení ve firmě je dobrá prevence potíží

V rozhovoru s Ing. Alexandrem Tolochem si povídáme o meření KPI, procesních mapách při řízení rizik ve firmách, kompetenčních modelech a dalších zajímavostech ze světa procesního řízení a jejich řešení v rámci manažerského software ATTIS.

Procesní řízení ve firmě je dobrá prevence potíží

Společnost ATTIS software působí na trhu už od roku 2001. V oblasti poradenské činnosti, jak dlouhodobě zvyšovat výkonnost organizací v soukromém i veřejném sektoru, nasbírala bohaté zkušenosti. A ty se promítají do dnes již 4. generace manažerského softwarového nástroje ATTIS. Ten slouží manažerům na všech úrovních řízení. „Cílem naší práce není jen zvyšování výkonnosti firmy, ale také řešení, jak nová opatření a změny zavádět do praxe,“ říká v rozhovoru jednatel ATTIS software Ing. Alexandr Toloch.

Jaké jsou hlavní výhody vašeho systému? V čem se odlišuje od konkurence?

Vývoj a neustále zlepšování manažerského software ATTIS je klíčovým a nosným produktem naší společnosti. Aktuálně nabízíme jeho už 4. generaci, takže těch vylepšení doznal již opravdu hodně. V rámci podobných implementací také spolupracujeme s významnými kapacitami z oboru na nejlepších metodických postupech. Díky tomu vytváříme komplexní řešení pro efektivní řízení výkonnosti.

Takže právě ta komplexnost je klíčový faktor?

Přesně tak. Využitím všech modelů ATTIS totiž klient propojí koloběh všech vrstev řízení výkonnosti. To následně usnadňuje maximalizovat přínosy z každé inovace systému řízení.

 Co tedy ATTIS všechno umí?

Je toho celá řada. Základem je propojení organizační struktury, požadavků řízení kvality, směrnic, celého procesního modelu, kompetenčních modelů i cílů a ukazatelů do jednoho komplexního a integrovaného systému řízení. Krom jiného to znamená i konec klasické papírové řídící dokumentace firmy. Důležitou součástí je také funkční distribuce informací zaměstnancům. Tak, aby věděli o svých cílech, pracovních povinnostech a výkonnosti, jaké dosahují.

Jak nástroj funguje v praxi?

Základem našeho softwaru je sada nástrojů, které podporují řízení výkonnosti firem i organizací. Obsahuje tři hlavní a vzájemně propojené moduly. Jeden se věnuje procesnímu řízení, druhý hodnocení a motivaci zaměstnanců a třetí měření výkonnosti společnosti. Dohromady umožňují vytvoření centrální sdílené informační databáze, která následně skloubí nástroje řízení s dalšími softwarovými aplikacemi. Vzniká tak jednotná platforma pro všechny manažery, ale i další zaměstnance společnosti nebo organizace.

Co systém umožňuje svým uživatelům, jak se promítne do jejich práce?

Především tak, že mohou aktivně tvořit a také popisovat své procesní mapy. Mohou pak lépe vytvářet organizační strukturu společnosti, stanovovat konkrétní cíle a kompetence zaměstnanců. Uživatel si rovněž může definovat libovolný systém měřitelných ukazatelů výkonnosti, takzvané KPI’s. Na jejich základě může měřit a zlepšovat výkonnost celé organizace. V neposlední řadě lze hodnotit i výkonnost zaměstnanců. Toto hodnocení jde provázat se systémem odměňování. 

Pomáháte také klientům změny zavádět?

Kromě nástroje ATTIS s klientem řešíme také optimalizační metody. Ty pak v konečném důsledku slouží jako dobrá a užitečná prevence i řešení problémů, se kterými se v podnikatelském sektoru běžně setkáváme. Rovněž nabízíme týmovou spolupráci, na níž se podílí profesionální skupina vytvořená expertními poradci. Nemůžu zapomenout ani na vzdělávací kurzy pro manažery, ale i další uživatele našeho systému.

Mluvili jsme o tom, že poradenství poskytujete kromě soukromého také veřejnému sektoru. Jak se vám daří spolupráce s úřady?

Troufám si říct, že za dobu existence naší firmy jsme se v tomto směru hodně naučili. Velice nás pak těší, když vidíme konkrétní výsledky, jako například na konferenci Moderní veřejná správa, která se konala letos v Olomouci. Tam se předávala ocenění Ministerstva vnitra ČR za kvalitu ve veřejné správě za rok 2018. Mezi oceněnými bylo hned několik měst, která využívají software ATTIS, konkrétně Moravská Třebová, Břeclav, Valašské Klobouky nebo městská část Brno-střed. 

Jde si váš software také vyzkoušet?

Ano, tuto možnost našim potenciálním zákazníkům nabízíme a navíc je zdarma. Jednoduchý registrační formulář najdou na našem webu attis.cz.

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.