Lifestyle

TRADICE jako životní styl

Publikoval Kamil Komenda12.12.2017

Zuzana Osako: TRADICE jako životní styl – móda, decor i oblečení pro děti jako pocta tradičnímu českému řemeslu. Jako ilustrátorka dlouho malovala folklor a fashion ilustrace jako dvě odlišná témata, ale vnímala jejich estetické a hodnotové propojení jak po umělecké stránce, tak i v odívání, interiéru a životním stylu celkově. Česká ilustrátorka, modelka a návrhářka Zuzana Osako založila v roce 2015 značku TRADICE, která měla původně sloužit jako zakázkové krejčovství, které se stalo základním pilířem celé firmy.

TRADICE jako životní styl 6 fotografií ve fotogalerii

 

Časem se však z módní linie TRADICE stal pojem pro životní styl odkazující na tradiční česká řemesla, příběh lidového života a designu, a tak přibyly ještě věci do domácnosti a pro děti.

“Ráda bych přinesla kvalitní produkty řemesel, připomínající jedinečnost naší kultury a našeho kusu země. Jako maminka tří dětí vnímám každou složku našeho života coby odkaz, který předáváme dál. TRADICE v našem podání znamená, že v designu i zpracování neseme tradiční prvky, tedy něco, co známe z dětství a od našich starších příbuzných a co v nás budí nějaké pěkné emoce. A současně že dbáme na předávání řemeslného umu a jeho charakteristických regionálních znaků. Proto TRADICE,” vysvětluje Zuzana Osako.

Kompletní kolekce TRADICE nese odkaz, který se v našem prostředí předával po staletí z generaci na generaci. Sama autorka, jež za inspirací vyráží především na Jižní Moravu, ctí kvalitu materiálu a zpracování, a ve své tvorbě tak nejčastěji pracuje s čistým lnem, bavlnou, mušelínem a paličkovanou krajkou.

Dámský župánek TRADICE, 3100 Kč k dostání na www.tradice.cz

Pohodlný a slušivý župánek má široký pásek uchycený v pevném řasení na zádech, které pomáhá krásně tvarovat siluetu. Župánek lemuje lněná paličkovaná krajka. Plátno zdobené autorskými ilustracemi, zachycujícími folklorní dění na moravském Slovácku, je českou verzí oblíbených romantických vzorů toile.  

Modrotisk, starobylá technika barvení pláten indigem, má v českých rodinných firmách tradici dlouhou někdy i deset generací. Tento výrobek je kompletně, včetně všech komponentů, výrobkem českých tradičních manufaktur.

Lněný ubrousek TRADICE, 140 Kč, různé barvy, k dostání na www.tradice.cz

Hezky prostřenému stolu lichotí i látkové ubrousky, které můžete krásně zdobně naaranžovat a doladit tak celkovou náladu. Krásný je i pomačkaný. Len je krásný svou přírodností a jednoduchostí, díky níž vyniká tkaná struktura.

Lněný pytlíček TRADICE, 160 Kč, různé barvy, k dostání na www.tradice.cz

Ve vašem životě může zaujmout mnoho míst jak v domově, tak v taškách nebo v kufru na cestách. Několik pytlíků v kufru krásně roztřídí ponožky, prádlo a pro miminka i větší děti je skvělý na různé hračky, pleny či náhradní oblečení. Do malých pytlíčků můžete dát třeba levanduli nebo mýdla. Do velkých bylinné čaje jako je lípa, meduňka či divizna, anebo v něm uchovávat pecen chleba. Je naprosto báječným “obalem” na dárek. Len je krásný svou přírodností a jednoduchostí, díky níž vyniká tkaná struktura.

Plátěná zástěrka, 430 Kč, k dostání na www.tradice.cz

Zástěrka na poklady je jedna velká kapsa na všechny kaštany, žaludy, oříšky, kamínky a všechno ostatní, co je potřeba z procházky přinést domů. Při vaření a pečení je zástěrka nejčastěji využita k ukrytí uloupených dobrot. 

Modrotisk, starobylá technika barvení pláten indigem, má v českých rodinných firmách tradici dlouhou někdy i deset generací. Plátno zdobené autorskými ilustracemi, zachycujícími folklorní dění na moravském Slovácku, je českou verzí oblíbených romantických vzorů toile.  

Zuzana Osako se narodila a vyrůstala na Jižní Moravě. Kreslila a malovala od malička, velkou pozornost věnovala oblečení a doplňkům svých kreslených hrdinů, móda ji začala bavit a fascinovat a přála si být návrhářkou.  Ve 12ti letech začala pracovat jako komerční modelka a hodně cestovala. Během těchto let pracovně vycestovala do Tokya, kde potkala svého manžela. S ním po čase žila v Japonsku 5 let a studovala malbu japonskou tuší, zenové techniky a akt.

V Japonsku založila výtvarnou školičku Shanti pro rodiče s dětmi, kterou několik let vedla. V posledním roce v Japonsku uvedla také svou autorskou výstavu zvanou Slovácké mašle, ve které představila podlužácký kroj a folklorní tradice. V době návratu do ČR ve světě ožila módní ilustrace v míře, která ji naprosto nadchla. Vytvořila vlastní portfolio a začala spolupracovat s módními profesionály v ČR. V současnosti spolupracuje Zuzana Osako s řadou českých i zahraničních designérů, módních značek, firem, časopisy, televizními pořady, blogy, portály, známými osobnostmi.

Velkou část práce zaměřuje na folklor, podporuje několik charitativních projektů, vytváří projekty vlastní produkce. Žije se třemi dětmi v Praze, kde má rovněž studio.

________________________________________________________________________

www.Tradice.cz

www.ZuzanaOsako.com

Lucie van Koten
Lucievankoten@zivotpodlelucie.com

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia