#Trhy

Trh s chytrými telefony dosáhl ve třetím čtvrtletí historicky nízkých hodnot

Publikoval KN19.10.2023

Podle dat globální společnosti pro výzkum trhu technologií Counterpoint Research klesl globální trh o 8 %, což je nejnižší úroveň za posledních deset let. Tento pokles je přičítán oslabené poptávce po předních značkách, včetně gigantů jako jsou Apple nebo Samsung, na rozvinutých trzích.

Trh s chytrými telefony dosáhl ve třetím čtvrtletí historicky nízkých hodnot 1 fotografie ve fotogalerii

Pokles zaznamenaly i známé značky, avšak čínský Huawei jim vytřel zrak

Agentura Reuters odhalila, že podíl první pětice značek, mezi něž patří také čínské firmy Xiaomi, Oppo a Vivo, dosáhl tříletého minima. Tento trend vyvolává obavy ohledně budoucích zisků firem. Například již zmíněná společnost Apple zaznamenala ve třetím čtvrtletí pokles dodávek o 8 % a prodejní objem lídra trhu, společnosti Samsung, klesl o 13 %.

Zajímavým hráčem se ukázal být čínský Huawei, který navzdory tvrdým sankcím ze strany USA představil na trhu svůj smartphone Mate 60 Pro se zdokonaleným čipem, který mu nejspíš získal pozornost zákazníků.

Apple nyní spoléhá na nedávné uvedení nové řady iPhone 15, které mu přineslo úspěšné září a mohlo by podpořit růst na rozvinutých trzích, jako jsou Spojené státy, Evropa a Korea. Předpokládá se, že pozitivní trend bude pokračovat až do konce roku.

Rozvíjející se trhy a blížící se konec roku jsou nadějí pro celý trh

Rozvíjející se trhy stále představují pro prodej chytrých telefonů v tomto jinak obtížném roce jasné světlo na konci tunelu. Dodatečnou podporu trhu by měly přinést svátky v Indii, prodejní akce 11.11 v Číně a konec roku v různých regionech. Ve třetím čtvrtletí však prozatím zaznamenaly meziroční růst pouze regiony Středního východu a Afriky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.