#Investice

Upvest rozšiřuje portfolio komerčních nemovitostí o další příležitost, třetí kvartál roku 2022 zakončuje projektem OC Řepy

Redakce9.9.2022

společnost Upvest, provozovatel stejnojmenné platformy pro online investice do nemovitostí formou participace na privátním dluhu pro real estate (tzv. Real Estate Private Debt), zveřejnila novou investiční příležitost - kompletně zrekonstruované obchodní centrum OC Řepy. Za projektem stojí developer Trikaya Asset Management, kterému bude tímto zajištěn provozní mezaninový úvěr ve výši až 100 mil. Kč. Ten pokryje refinancování stávající kapitálové struktury, splátku části faktur generálního dodavatele pro rekonstrukci OC a refinancování části vlastních zdrojů proinvestovaných v projektu. Daný úvěr následně doplní seniorní financování od České spořitelny a.s.

Upvest rozšiřuje portfolio komerčních nemovitostí o další příležitost, třetí kvartál roku 2022 zakončuje projektem OC Řepy 1 fotografie ve fotogalerii
Pro Upvest je projekt OC Řepy sedmou příležitostí, kterou tento rok investorům nabízí. Ti si mohou dle výše investice přijít na čistý výnos 11 až 12 % p.a. Doba očekávané splatnosti je 62 měsíců, přičemž ke splacení úroků dojde 2x ročně - nejdříve však 30. září 2023 a vždy za předpokladu, že úvěrovaný splňuje podmínky povolené distribuce dle úvěrové smlouvy se seniorním věřitelem. Obchodní centrum je v tuto chvíli z 84 % obsazeno a mezi aktuálních 40 nájemců patří například Policie ČR, Dr. Max, Albert, Česká Pošta, Action, či Pepco a další. Fundraising poběží do 20. 9. 2022. K dnešnímu dni však Upvest zaznamenal již 464 investic v celkové hodnotě téměř 30 mil. korun. 

Upvest se specializuje na investice do dluhového financování konkrétních projektů ze sektoru real estate formou podílu na úvěrové smlouvě - Real Estate Private Debt. Ty jsou v zahraničí běžně zastoupeny v portfoliích velkých investorů a developerů. Tyto služby Upvest poskytuje nejen svým klientům, ale specificky i klientům Komerční banky. Letos v létě totiž došlo k akvizici Upvestu Komerční bankou, která ve společnosti nabyla majoritní podíl a stala se jejím vlastníkem.

 

Foto: Upvest

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.