Lidé a projekty

Vlaďka Dolejší je první vítězkou soutěže Asistentka roku

Publikoval Jana Albrechtová15.7.2018

Tak je to tady. Soutěž Asistentka roku, kterou založila Kristýna Stoklásková a o které jsme vás před pár měsíci informovali, má konečně svou vítězku. Je jí mladá a ambiciózní Vladěna Dolejší ze společnosti Partners Financial Services, a.s., kde je teprve 2,5 roku. K tak úžasnému úspěchu jí z celého srdce gratulujeme. Co si o soutěži Vlaďka myslí? Jak na ni vzpomíná a jak se například těší na roli porotkyně v dalším ročníku?

Vlaďka Dolejší je první vítězkou soutěže Asistentka roku 1 fotografie ve fotogalerii

Vlaďko, letos jste se stala Asistentkou roku. Historicky první asistentkou roku. Co pro vás vítězství v této soutěži znamená?

Znamená pro mě hlavně osobní úspěch. Úspěch, který vzešel z mého snažení, udělala jsem pro věc víc než jsem obyčejně zvyklá dělat. Překonala jsem strach, dokázala jsem si, že na to mám a že mám schopnosti, které se cení, a když budu chtít- protože já jsem moc chtěla vyhrát- tak to všechno půjde. Výhra určitě zvýšila mou sebedůvěru, zároveň se mi otevřela spousta možností, poznala jsem nové lidi, nové prostředí, naučila jsem se toho spoustu a snažím se o to, aby tahle příležitost neskončila tím nádherným galavečerem, který jsme zažili na konci února na vyhlášení Asistentky roku. Jsem první v prvním ročníku, jsem na to pyšná.

Co vás nakonec dovedlo k prvnímu místu?

To, že jsem vyhrát chtěla. Byl to obrovský chtíč rozvíjet svůj potenciál- velmi mě totiž motivovaly výhry, které byly zveřejněné. Na soutěži mi hodně záleželo a věřila jsem, že mohu jen získat i kdybych se neumístila na prvních třech místech. 

Jakého typu konkurentek jste se nejvíce obávala a proč?

Ráznějších holek, které uměly ukazovat dobře své schopnosti a přednosti a nebály se zapojit do jakékoli konverzace s jasně vyhraněným názorem. Také holek, které měly mnohaleté zkušenosti, a pracovaly už pro několik zaměstnavatelů. 

Vy nejste rázná?
Možná by někteří blízcí řekli, že jsem spíš přísná, až moc důsledná:-) Řekla bych, že v novém prostředí rázně rozhodně nepůsobím. Někdy je to možná na škodu, určitě ne však vždycky.

Byla v soutěži nějaká soupeřka, které jste vítězství přála?
Přála jsem to sobě. Nutíte mě přemýšlet o sobectví:-) Ale ne, nejsem sobecká, účastnila jsem soutěže a chtěla jsem vyhrát. Na vyhlášení jsem netušila kdo vyhraje, jistě vím, že kterákoli z nás by vyhrála, přála bych jí to a měla by mé uznání, protože organizátorce Kristýně a ostatním porotkyním věřím na sto procent.

Co vám vítězství v soutěži dalo?

Možnosti. Miluji možnosti, protože jsem mistryní ve vymýšlení možností a variant na jakoukoli problematiku. Soutěž mi dala možnost se vzdělávat v angličtině, v marketingu, celkově v byznyse, možnost poznat nové lidi třeba na Equal pay day-mentoringu pro ženy, ohromně se těším na příští rok Asistentky roku, kde budu součástí poroty. Získala jsem větší motivaci se rozvíjet dál, dobře vypadat a motivaci vydělat více peněz. 

Jaká budete vy porotkyně?
Příjemná, důsledná, pečlivá a objektivní. Věřím, že dokážu vnímat souvislosti a vím o sobě, že v lidech dokážu vidět jejich potenciál. Budu jistě výborná porotkyně, protože jsem ze soutěže opravdu nadšená.

Jak to tak bývá v soutěžích krásy: Co byste poradila budoucím soutěžícím?
"Holky, jestli přemýšlíte o tom zda se přihlásit nebo ne, věřím tomu, že kdybyste na Vašem místě stály beze strachu, tak byste se přihlásily. Tedy otázka zní - Jak by ses rozhodla ohledně přihlášení do soutěže Asistentka roku, kdybys neměla strach? A to co Vám vyjde, to udělejte."

Kdo vás do soutěže přihlásil? Jak na vaše vítězství reagoval šéf?

Do soutěže mě nominoval právě můj šéf se slovy, že mám jisté kvality a tak bych se měla určitě přihlásit. Nejprve jsem o tom moc nechtěla slyšet, necítila jsem se na takové soutěžení, ale po několika dnech analyzování myšlenka v hlavě uzrála a já se nadechla a šla do toho. Když už, tak naplno. Šéf měl radost a pozval mě na slavnostní oběd a drink, rád o tom, že jsem vyhrála, mluví.

Pro svého šéfa pana Škocha z Partners Financial Services, a.s. pracujete 2,5 roku, což se rovná i délce vaší kariéry jako asistentky. O jakém povolání jste však dříve snila?

Dříve jsem chtěla být psychiatr. Pak jsem si ale uvědomila, že vystudovat lékařskou fakultu nezvládnu, protože nemůžu sedět u knížek celé dny a měsíce, mám moc energie, která mě neudrží takhle dlouho na místě. (To by se však dalo považovat spíš za alibismus :-) Další sen potom nenabyl konkrétní představy, ale organizace je jednoznačně to, co mi jde - organizovat projekty.

Kde se vidíte za 10 let?

Za 10 let bude můj potenciál využitý zase o něco více. Vidím se úspěšná v práci a spokojená v životě. Ve všech životních ohledech se chci mít lépe: práce a peníze, rodina, zdraví, přátelé. Kam mě vítr zavane nevím, ale rozhodně to bude směrem nahoru.

 
 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia