Tech

BlackBerry je zpět ve hře

Publikoval Jana Albrechtová10.10.2017

Nejdřív BlackBerry každý chtěl, pak ho nikdo nechtěl, tak nějak se na něj zapomnělo a teď ho zase všichni chtějí?

BlackBerry je zpět ve hře 1 fotografie ve fotogalerii

Všichni asi zatím ne, jelikož teď je podzim, což je období sklizně jablek a také čas, kdy každý jablíčkář touží po novém iPhonu X. Ostružiny jsou však také dobré, nebo alespoň dříve byly a nedal na ně dopustit Barack Obama ani Kim Kardashian.  

Tak trošku zaspali, ale už jsou vzhůru

Dříve bylo BackBerry strašně IN, stejně jako kdysi u nás Nokia 3310, ale nic netrvá věčně, nejen člověk, ale i technologie musí růst, musí jít dopředu, pokud nepůjdou, půjdou jiní. A také šli. Proto to ještě v roce 2013 vypadalo na zánik jedné telefonní legendy, bez které se kdysi celé Wall Street nedokázalo obejít. BlackBerry telefony se proslavily svou QWERTY klávesnicí, kterou oceňovali zejména byznysmeni, politici či celebrity. Co však v BlackBerry zaspali, byla smartphone revoluce, kde je totálně převálcoval Apple a telefony běžící na Androidu, jako je například Samsung.

A teď?

Společnost oznámila zisk, akcie BlackBerry vzrostly téměř o 15 %, přičemž zatím za rok 2017 to dělá 50 %.

Automobilový průmysl má pro BB značný potenciál

V roce 2013 však do čela BlackBerry přišel John Chen, který ostružiny pokropil živou vodou. Nikdo mu moc zpočátku nevěřil, ale jak to tak v životě bývá, když někdo chce, všechno jde.

Rozvaha nyní pod Johnem Chenem ukazuje 2,5 miliardy dolarů v hotovosti a investicích a 739 milionů dolarů v dlouhodobých závazcích.

BlackBerry již vlastní telefony nevyrábí, ale nechává si je vyrábět a využívá Android. Zaměřuje se na automobilový průmysl a vyvíjí informační software pro automobily, přičemž automobilka Ford je jedním z významných zákazníků a stejně tak výrobce autodílů Delphi. Právě v automobilovém průmyslu vidí BlackBerry v čele s Johnem Chenem velký potenciál a zářnou budoucnost.

 

 

 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia