Tech

JayBird X2

Publikoval PR12.10.2016

Hudba je mocný nástroj a prostředek. Dokáže podtrhnout důležité okamžiky, navodit atmosféru, měnit nálady člověka a je všude kolem nás.

JayBird X2 1 fotografie ve fotogalerii

Hudba je mocný nástroj a prostředek. Dokáže podtrhnout důležité okamžiky, navodit atmosféru, měnit nálady člověka a je všude kolem nás.

Je nedílnou součástí každého z nás. V tomto případě se zaměřím na motivaci. Motivaci hlavně ve sportu a sportovních výkonech. Osobně se považuji za velice aktivního člověka. Déle jak 15 let se věnuji pravidelně silovým a vytrvalostním aktivitám. Sluchátka jsou pro mne nedílnou součástí výbavy. Vzpomínám si, jako dnes, kdy jsem nosil při tréninku ledvinku s walkmanem od Sony a obyčejnými sluchátky. Často více zvuků slyšelo okolí než já sám. Díky velkému posunu oblasti technologií dnes můžeme poslouchat pomocí bezdrátové technologie a věnovat se tak plně pohybu, který není omezován žádnou kabeláží. 

Než přejdu k samotným sluchátkům, dovolím si svou vlastní poznámku. S firmou Jaybird mám své osobní zkušenosti. Rád totiž hledám různé věci v USA. A tato firma, sídlící v severoamerickém městě Utah, mne uchvátila přibližně před dvěma lety svými sluchátky BlueBuds X. Ano, tato sluchátka jsou totiž předchůdci dnešních X2, o kterých se na různých českých stránkách momentálně píše. V době, kdy jsem je nosil já, je znal málokdo. Takže firma po zkušenostech ze stran uživatelů po třech letech teprve vydala novější model. To svědčí o určité kvalitě. Aby ne, Jaybird je oficiálním partnerem triatlonové reprezentace USA, plážové volejbalové asociace, fotbalové ligy, ale také partner mnoha sportovců v cyklistice, silových disciplínách apod. 

Balení 

· Jaybird X2 bezdrátová sportovní sluchátka · Comply™ pěnové nástavce do uší (S, M, L) 

· Silikonové nástavce do uší (S, M, L) 

· Pojistné ploutvičky do uší (S, M, L) 

· Svorky pro úpravu délky kabelu (3 ks) 

· Dobíjecí kabel (USB 2.0 / micro USB) 

· Sportovní silikonové pouzdro na cesty 

Tady bych chtěl na začátek jen vyzdvihnout pěnové nástavce, které opravdu dobře sedí a často bývají u sluchátek spíše jako volitelné příslušenství než jako standardně dodávané. Za to velké plus. 

Vyberte si svou barvu 

Vše začíná výběrem správné barvy na stránkách https://www.easystore.cz/catalogsearch/result/?q=Jaybird 

Není vše jen černé a bíle. Na výběr máte rovnou ze šesti barev. Má nejoblíbenější je kombinace černá/červená s názvem Fire. 

Párování 

Velice snadné. Podržíte jedno jediné tlačítko po dobu asi 4 sekund. Veškeré informace Vám zprostředkovává LED dioda červená/zelená a hlasová asistentka Jenna. Ta informuje o všech stavech sluchátek. A je užitečná. Například informace, že sluchátkům zbývá ještě 20 minut baterie je uživatelsky velmi přívětivá. Protože za takovou dobu se dá stihnout ještě pěkná řada cviků. 

Ovládání 

Vše lze jednoduše ovládat skrze Váš smartphone, ale pokud chcete použít ovladače implementované ve sluchátkách, doporučuji se naučit alespoň pár užitečných instrukcí. Ale jako vždy, tak i tady funguje metoda pokus omyl. Vše najdete tam, kde by jste čekali. 

Používání 

Před samotným nasazením sluchátek je potřeba si vybrat ze škály nástavců a pojistných ploutviček. Vybere si opravdu každý. Díky ploutvičkám sluchátka drží skvěle a nevypadnou. Celkem zde najdete 3 velikosti – S, M, L. Jednou si vyberete pro Vás ty správné, a zbytek už bude sloužit spíše jako náhradní. To je vše, teď už nasadit na uši. Možnosti jak nosit jsou dvě. Klasicky špunty dát do uší, kabel nechat viset dolů a nechat volně ležet za hlavou na krku. Nebo je zde druhá možnost, kterou jsem osobně používal já, obtočit kolem ucha. Druhá možnost, obtočení kolem ucha, je skvělá jak na prudké pohyby, tak třeba na kolo. Sluchátka jsou tak lehká, že nezavazí při žádném pohybu. Špunty z ucha nevyklouzávají, ale ani nejsou úplně zatlačená. Nevím jak to správně popsat, jako by nechávaly dýchat uši. Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale je to tak. Sluchátka jsem tři měsíce používal hlavně v posilovně a tělocvičnách. Při běhu jsem měl zvláštní pocit proudění vzduchu. Ale na druhou stranu mě překvapila prodyšnost. Výborný nápad jsou dodávané svorky, díky nímž si můžete zkrátit kabel a ten pak nikde nezavazí. 

Zvuk 

Jaybird X2 jsou nejlepší sportovní sluchátka. A co se týká kvality zvuku, jsou nejlepší jaké jsem kdy měl možnost zkusit. To myslím vážně. Skvělé hloubky a čistý zvuk. Nejsem zrovna fanda peckových sluchátek, ale byl jsem překvapen vždy, když jsem pustil první píseň. V tělocvičnách se hodně mlátí se železem, bývá obecně větší hluk, ale sluchátka izolují okolí a vy se tak můžete soustředit na to, co je pro vás důležité. A to je pohyb a poslech. Ničím a nikým nerušený. To je to, co mě na sluchátkách nejvíc baví. Motivační hudbu a endorfiny. 

Výdrž, baterie, nabíjení 

Cvičím 5 x v týdnu přibližně 60 minut. Udávaná výdrž 8h opravdu platí. Spíše s rezervou, protože jsem se dostal i přes, a to i při vyšší hlasitosti. Dle mého názoru je přítomno i nějaké rychlejší nabíjení. Za cestu 15 minut na trénink jsem z úplně vybitých sluchátek měl rázem nabito na celý trénink. Úplné nabití trvá pak bez mála dvě hodiny. 

Použité technologie a kompatibilita 

X2 jsou kompatibilní s jakýmkoliv bluetooth zařízení, například iPhone (od 3. gen. až po nejnovější ), Apple Watch, iPod Touch, iPad, iPad mini, Android, Windows, BlackBerry, MP3 přehrávače a GPS zařízení, PC, Mac a různá herní zařízení. 

Přítomen je i integrovaný mikrofon jehož kvalitu jsem ovšem nezkoušel. A to z důvodu, že u všech sluchátek připojeným k telefonů ihned vypínám funkci HF. A často samotný telefon přepnu do režimu pro let letadlem, pouze se zapnutým BT. Sluchátka si jsou schopna zapamatovat až 8 různých zařízení. 

Odolnost, záruka 

Použité materiály, dle mého názoru takový softshell, který je mimochodem mnohem lepší než předchozí generace Bluebuds X, byl ze strany výrobce skvělou volbou. Kabel se nezamotává a ani nemačká. A platí to, i když ve spěchu sluchátka rychle zamotáte do přiloženého pouzdra. A tady bych oslím můstkem navázal na pouzdro. Opět posun oproti předchozí generaci, která se nedala ani pořádně otevřít. Jedná se o hardshellovou krabičku, která skvěle ochrání sluchátka a ještě je z něj snadno dostanete. Takže ano, velká odolnost a to i proti potu. Do jaké míry nemám zjištěné, jedná se podle mne hlavně o pot a vlhkost. Po správné registraci na stránkách výrobce dokonce nabízí doživotní záruku proti propocení nebo navlhnutí. Což je určitě dobrá zpráva a znovu to svědčí o přidané kvalitě. 

Závěr, hodnocení 

Sluchátka jsem měl možnost testovat tři měsíce. Celou tuto dobu výhradně v posilovně a venkovním crossfit parku. Znovu opakuji, co se hudby týče, tak ve sportovních sluchátkách dle mého názoru nemají konkurenci. Netvrdím Vám, že jsou dokonalá. To ani nemůžu. Ale pokud je pro Vás důležitá kvalita zvuku a zvažujete v současné době nákup sportovních sluchátek, většině z Vás budou nové X2 naprosto vyhovovat. Design, izolace okolního hluku, kvalita zvuku, customizace. To vše jsou velké taháky těchto sluchátek. Zbývá jen trochu hlouběji sáhnout do kapse a smířit se s cenou bez mála 4.700.- czk 

 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.
made with    by esmedia