#Tech

Leads-to-cash pomůže startupům

Enehano vyvinulo řešení k automatizaci marketingu a obchodu, Leads-to-cash pomůže startupům růst po vzoru productboardu

Leads-to-cash pomůže startupům 2 fotografie ve fotogalerii

Česká technologická firma, která aktuálně expanduje do US, přichází s další novinkou. Tým pod vedením Zuzany Maderové vyvinul řešení s názvem Leads-to-Cash, které maximálně automatizuje marketingové i obchodní aktivity, a dokáže tak startupům přinést a zprocesovat čtyřnásobné množství leadů při stejných nákladech. Řešení je určeno hlavně pro B2B SaaS startupy a mezi referencemi má Enehano už i několik amerických startupů.

Enehano Solutions reaguje vývojem vlastního řešení na časté problémy, se kterými se startupy potýkají po získání investice nebo expanzi, kdy je brzdí hlavně potíže se škálováním zákazníků a také nedostatek personálních zdrojů. Klíčem k zachování velké míry flexibility a dynamiky startupu je podle Enehano maximální automatizace marketingových a obchodních aktivit.

Od mladých, technologických a inovativních startupů se po získání investice očekávají velké věci, raketový růst, blesková expanze a nábor nových lidí. K tomu ale musí nejdřív firma stát na pevných základech, které celkový růst nejen umožní, ale díky automatizaci především podpoří,“ popisuje Zuzana Maderová, Business Development ředitelka Enehano.

 Leads-to-cash dokáže prioritizovat jednotlivé obchodní příležitosti a doporučit, zda by se jim měl věnovat celý tým, jednotliví obchodníci, nebo zda stačí nasadit plně automatizovaný proces bez zapojení člověka. Mezi automatizované obchodní aktivity patří např. elektronické podepisování smluv, nastavení marketingové komunikace po přihlášení se k odběru newsletteru nebo založení trial verze.   

Touto cestou se vydal i úspěšný česko-americký startup productboard. „Automatizace obchodních aktivit nám umožnila efektivněji využívat interní zdroje a dostupné kapacity. Nejenže nám pomáhá šetřit čas, ale především díky ní dokážeme identifikovat ty nejdůležitější obchodní příležitosti a zaměřovat se na ně. I to nám umožnilo mít meziročně o 400 % víc zákazníků,“ říká Hubert Palán, Founder & CEO productboardu. 

Systém umožňuje prioritizaci a scoring také u leadů, kde se sledují veškeré interakce, jako je například počet přihlášení, přizvání nového člena týmu nebo naopak klesající tendence využívání aplikace zákazníka. Systém pak jednotlivá data analyzuje a doporučuje další kroky. Kromě scoringu zájemce je tak možné personalizovat jednotlivé marketingové kampaně nebo maximalizovat efektivitu veškerého marketingového úsilí. 

Leads-to-cash je řešení postavené na platformě Salesforce a je přizpůsobeno dynamice startupů. Zatímco obvykle trvá podobná implementace Salesforce od 6 do 9 měsíců, v případě Leads-to-cash stačí na celý proces včetně předběžné analýzy jen 10 týdnů. Software je navíc flexibilní a roste spolu s tím, jak se rozvíjí startup, jeho tržby i počet zaměstnanců. 

Kromě productboardu patří mezi klienty Enehano z oblasti startups/disruptors například brněnská technologická společnost Flowmon Networks, peer-to-peer lending platforma Zonky nebo evropský marketplace pro prodejce ojetin Carvago, za kterým stojí zakladatel online supermarketu Košík.cz Jakub Šulta.

Foto: archiv

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.