#Tech

Společnost eMan představuje novou aplikaci pro jednoduchou správu robotů

Tisková zpráva7.11.2023

Společnost eMan, přední český dodavatel softwaru, představila novou aplikaci na míru společnosti ABB, konkrétně pro divizi ABB Robotika a Automatizace. Aplikace nazvaná ABB Infoservis umožňuje snadnou správu a komunikaci v oblasti robotiky. Správa robotů nebyla nikdy jednodušší.

Společnost eMan představuje novou aplikaci pro jednoduchou správu robotů

O společnosti eMan

Společnost eMan je předním českým dodavatelem softwaru specializujícím se na vývoj mobilních a webových aplikací, UI/UX design, podporu a servis, outsourcing IT specialistů a konzultace. Společnost má klienty v automobilovém průmyslu, energetice, bankovnictví, pojišťovnictví, průmyslu a službách. Jejich aplikace a služby získaly mnoho ocenění, a společnost působí jak v České republice, tak ve Spojených státech amerických. Od roku 2020 jsou akcie společnosti obchodovány na burze RM-Systém, kterou provozuje Fio banka, a na trhu PX Start na Burze cenných papírů Praha.

Jak nová aplikace funguje?

Webová a mobilní aplikace ABB Infoservis je dostupná pro platformy iOS a Android, což znamená, že ji lze používat na PC, telefonech a tabletech. Už měsíc od spuštění aplikaci využilo 30 % zákazníků společnosti.

Tato aplikace sjednocuje komunikaci uživatelů, kteří dříve museli používat tradiční metody, jako je telefon nebo e-mail, když potřebovali kontaktovat servisní oddělení. Nyní mohou řešit veškerou správu, monitoring, hlášení poruch robotů, evidenci servisních zásahů a komunikaci v jednom intuitivním prostředí.

Leoš Mikulka, Solution Architect společnosti eMan, vysvětluje: „Aplikace zastřešuje celý ekosystém servisu od konzultace, přes objednání náhradních dílů, instalace až po fakturaci. Zjednodušuje kontroly robotů širokému spektru pracovníků, monitoruje všechny události, prostřednictvím notifikací zákazníkovi oznamuje důležité informace od digitálního servisu ABB a také umožňuje využít chat se servisním specialistou.“

Aplikace byla vyvinuta na existujícím základu ABB a zdokonalena o nové funkce a uživatelsky přívětivé rozhraní. Vývojáři se zaměřili na detaily, včetně real-time chatu mezi klientem a technikem a schopnosti sdílet dokumenty.

Aplikace ABB Infoservis se stala velmi populární mezi uživateli. Viktor Červený, Digital Service Manager u ABB Robotics & Discrete Automation, uvedl: „K dnešnímu dni si řešení vyzkoušelo již 68 % klientů. Aplikace zefektivňuje komunikaci a našim zákazníkům zjednodušuje provoz robotů. Přínos odborníků z eManu přesahuje pouhé plnění našich požadavků. Aktivně přicházejí s novými vylepšeními a funkcemi.“

Aplikace běží na mobilním a webovém rozhraní pro iOS a Android a je k dispozici ve dvou jazykových verzích. Má responzivní design, což umožňuje uživatelům používat ji na různých zařízeních, včetně PC, mobilu a tabletu.

Společnost eMan se při vývoji této aplikace zaměřila na potřeby koncových uživatelů a věnovala se UX a UI designu. Celý projekt prošel procesem Product Discovery, což zahrnuje testování prototypu reálnými uživateli. Projekt byl řízen agilně, což umožnilo efektivní spolupráci různých týmů a rychlý vývoj.

Lubomír Švorčík, projektový manažer společnosti eMan, říká: „Máme kvalitní architekturu, která nám umožňuje efektivně škálovat tým. Na projektu jsme pracovali s týmem 10 lidí, jejichž práce se prolínala. Díky technologiím, které používáme, nedochází ke vzájemnému zdržování se jednotlivých týmů. To nám dává vysokou flexibilitu a efektivitu projektového řízení.“

 

 

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2024 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.