#Tech

Světový unikát: pražské Apple Museum

Publikoval Kamil Komenda17.11.2017

Praha hostí největší a jedinou soukromou sbírku produktů Apple na světě

Světový unikát: pražské Apple Museum 3 fotografie ve fotogalerii

Česká metropole má tu čest hostit jedinečnou expozici počítačů a dalších předmětů, které vzešly z produkce jedné z nejvlivnějších společností současnosti Apple v letech 1976 až 2012. Legendární Apple I, Mackintoshe, iPhony, iPody, iPady, počítače NeXT a další raritní exponáty tvoří nejkomplexnější a nejhodnotnější kolekci na světě. Apple Museum se snaží jít ve stopách vizionářství a estetiky zakladatele Steva Jobse, takže je v zde k vidění i prožití mnohem více, než jen přehlídka předmětů ve vitrínách. Objevte i vy svůdný svět digitálních technologií, které ovlivnily současnou podobu světa. Největší soukromá sbírka produktů Apple sídlí v pražském Pop Art Centru, které je fúzí galerijního prostoru, místem ke kreativnímu setkávání a centrem umělců. Pop Art Centrum tvoří platformu, kde z kombinace umění, moderního designu a tradice vzniká revoluční tvorba současnosti.

Dynamický svět digitálních technologií

Dočasná expozice Apple Museum v Pop Art Centru nabízí návštěvníkům fascinující svět, který se zrodil v myslích dvou nejgeniálnějších mužů současnosti – Steva Jobse a Steva Wozniaka. V řeči čísel přesně 472 exponátů, které už téměř půl století píší historii. Kromě originální historické hi-tech elektroniky na návštěvníky čeká i interaktivní zábava, vše v duchu dokonale funkčního minimalismu, čistého designu a kvalitních materiálů tak, jak jej koncipoval sám Steve Jobs.

V muzeu návštěvníci najdou i stylové bistro Steven´s food, které nabízí fresh občerstvení dle Jobsových stravovacích zásad. Ten byl již od studentských let přísný vegetarián a po léta se zajímal o nejrůznější diety. „Jedna legenda dokonce tvrdí, že to bylo právě Jobsovo frutariánství, které dalo za vznik logu firmy.“, poznamenává zakladatelka Apple Musea, Sandra Pokorná.

Galerijní počin Pop Art Centra umožňuje stát se součástí neobyčejného příběhu moderních technologií a technologických inovací. Sbírka obsahuje takové skvosty, jako je historicky první osobní počítač Apple I, dokonce originální Jobsova motorka a další zařízení, která znamenaly revoluci v oblasti informačních technologií. Expozicí vás provede zábavný multimediální průvodce v tabletu či smartphonu, který v osmi jazycích poskytuje detailní informace o jednotlivých exponátech.

Technologie pro dobrou věc

Apple Museum v Pop Art Centru vystupuje z řady klasických galerií a expozicí dokonale propracovaným a sjednoceným konceptem. Všechny aspekty jsou promyšlené a vzájemně propojené tak, aby korespondovaly s filozofií značky Apple. Otevřená mysl a schopnost dokázat myslet jinak, to byly základní kameny úspěchu zakladatele společnost Steva Jobse. Interaktivní výstava vtáhne návštěvníky do dění, takže se mohou aktivně podílet na příběhu, který změnil současné vnímání technologií. A nejen to. Celý koncept doplňuje také nadační činnost Pop Art Centra. Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek do Apple Musea je totiž věnován na pomoc lidem po traumatických nehodách a pacientům s poruchami hybnosti a pohybového aparátu.

Chtěli byste vidět největší soukromou sbírku Apple zařízení na světě, ale nemáte cestu do Prahy? Nevadí, legendární i nejnovější produkty si můžete prohlédnout také v klidu a pohodlí vlastního domova. Virtuální 3D procházku Apple Museem nabízí Apple 360 tour na webu http://applemuseum360.com/. Navíc je to další způsob, jak přispět na dobrou věc, výtěžek ze symbolického vstupného jde také na charitativní účely. Ponořte se do světa nakousnutého jablíčka a podívejte se na svět očima Steva Jobse.

Více informací o Apple Museu naleznete na webu www.applemuseum.com

Komentáře (0)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Partneři magazínu
další partneři
© 2017 BYZMAG.cz, Všechna práva vyhrazena.